کاهش ۳۰ درصدی تعداد تلفات چهارشنبه آخر سال

حسن نوری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، افزود: در شب و روز گذشته که اوج حوادث چهارشنبه آخر سال، امسال بود ۳ هزار و ۴۵۰ نفر مصدوم داشتیم که نسبت به سال گذشته درتلفات جانی کاهش ۳۰ درصدی داشتیم و از نظر بستری نیز در مقایسه با سال قبل کاهش ۵۰ درصدی داشتیم.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور گفت: خوشبختانه حوادث شب چهارشنبه آخر سال امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش ۳۰ درصدی در تلفات جانی داشته است.

حسن نوری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در شب و روز گذشته که اوج حوادث چهارشنبه آخر سال، امسال بود ۳ هزار و ۴۵۰ نفر مصدوم داشتیم که نسبت به سال گذشته درتلفات جانی کاهش ۳۰ درصدی داشتیم و از نظر بستری نیز در مقایسه با سال قبل کاهش ۵۰ درصدی داشتیم.

وی گفت: این نشان می‌دهد توصیه‌های بازدارنده از حوادث این شب در شبکه‌های اجتماعی، صدا و سیما و تلاش نیرو‌های امدادی و توجه مردم حوادث امسال کاهش چشم گیری داشته باشد.

نوری افزود: در حوادث امسال متاسفانه ما ۴ نفر کشته داشتیم که ۲ نفر در روز گذشته و ۲ نفر در روز‌های قبل مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری بوده است.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس گفت: اگر تعداد افراد را با سال قبل مقایسه کنیم کاهش چشم گیر داشتیم، زیرا سال گذشته ۱۶ نفر جان باختند و ازنظر حوادث ویژه در مقایسه با سال قبل، امسال سال بهتری بود، چون سال گذشته در یک حادثه ۸ نفر کشته برجا ماند.

وی افزود: امسال حوادث بسیار شدید که منجر به کشته شدن شود تقریبا وجود نداشت و امسال یک حادثه در اردبیل داشتیم که ۳ مصدوم جدی داشتیم که متاسفانه یک نفر آن‌ها فوت کرد و یک نفر ۲ دستش آسیب شدید دید و فرد دیگر نیز از ناحیه یک دست مصدوم شد.

نوری ساری گفت: امسال بیشترین افراد درگیر این حوادث رنج سنی ۸ تا ۲۰ سال بودند که عمدتا دانش آموزان بودند و این نشان می‌دهد ما باید از بچه‌ها در این سنین مراقبت بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: ۳۲ نفراز مصدومین از نیرو‌های امدادی هستند از عزیزان آتش نشان، پلیس و اورژانس که البته خوشبختانه آسیب‌های این عزیزان جدی نیست.

معاون فنی و عملیات اورژانس گفت: بیشترین آسیب هایی که منجر به مراجعه به بیمارستان شده آسیب در ناحیه دست و صورت ویژه چشم بوده است که موضوع نگران کننده است، زیرا ۳۲ درصد از مصدومین آسیب چشمی داشته اند و اگر چه موارد سوختگی درجه ۱، ۲ و ۳ داشتیم، اما در مقایسه با سال قبل شدت سوختگی‌ها کاهش یافته است.

نوری افزود: مشابه سال گذشته در ۳ استان تهران، آذربایجان‌های غربی و شرقی بیشترین حوادث را داشتیم که این موضوع می‌طلبد آموزش‌های بیشتری در این استان‌ها در زمینه پیشگیری و کنترل این گونه حوادث صورت گیرد.

وی گفت: در استان‌های جنوبی کشور تلفات و حوادث بسیار پایین بود و امیدواریم برنامه ریزی‌های جدی تری در این زمینه برای سال آینده داشته باشیم.


مشاهده در وبسایت منبع