مصدومیت بیش از ۳ هزار نفر در چهارشنبه سوری امسال/ کاهش ۳۰ درصدی مصدومان نسبت به سال گذشته/ ۳۶ درصد مصدومان بین ۸ تا ۱۸ سال داشتند

معاون فنی سازمان اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ نوری معاون فنی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبر صبحگاهی سیما در خصوص آخرین آمار ...

معاون فنی سازمان اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ نوری معاون فنی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبر صبحگاهی سیما در خصوص آخرین آمار تعداد مصدومان فوتی چهارشنبه سوری ۹۶ اظهار کرد: خوشبختانه کاهش چشمگیری در حوادث چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال گذشته در سراسر کشور داشتیم، به طوریکه تعداد مصدومان ۳۰ درصد و میزان بستری ها حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: تا صبح امروز سه هزار و ۴۵۰ مصدوم در مراسم چهارشنبه سوری امسال به ثبت رسیده است که این مسئله نشان دهنده کاهش قابل توجه تعداد مصدومان است.

نوری با اشاره به اینکه در سال گذشته از اول اسفند ماه، ۱۶ نفر در مراسم چهارشنبه سوری فوت کردند، افزود: از اول اسفند ماه، چهار نفر در مراسم چهارشنبه سوری کشته شدند که ۲ نفر در شب گذشته و ۲تن دیگر در روزهای قبل بر اثر حادثه فوت کردند.

معاون فنی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه خوشبختانه وضعیت ما از نظر تعداد مصدومان و فوتی بهتر از سال گذشته است، عنوان کرد: ۳۶ درصد از مصدومان امسال بین ۸ تا ۱۸ سال دارند که تعداد آقایان بیش از زنان است.

وی ادامه داد: استان های تهران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بیشترین حوادث را در چهارشنبه سوری امسال داشتند.

نوری با اشاره به اینکه اورژانس کشور و صدا و سیما آموزش های خوبی جهت پیشگیری از حوادث در خصوص مراسم چهارشنبه سوری داده اند، تاکید کرد: خوشبختانه در مراسم چهارشنبه سوری امسال شاهد کاهش قابل ملاحظه ای از نظر تعداد مصدومان و فوتی ها بودیم که امیدوارم با تشدید این اقدامات بتوانیم کاهش بیشتر آمار و تلفات را در سال آینده تجربه کنیم.

انتهای پیام/

آخرین آمار از تعداد مصدومان چهارشنبه سوری۹۶

مشاهده در وبسایت منبع