اخبار ضد و نقیض پیرامون استعفای شهردار تهران؛ از انتشار گسترده خبر استعفا تا تکذیب

مجید فراهانی عضور شورای شهر تهران در رابطه با صحت و سقم این خبر به خبرنگار «تابناک»، گفت: من هم مثل شما این خبر را از طریق رسانه ها شنیده ام و در رابطه با صحت و سقم آن اطلاع دقیقی ندارم.

از صبح امروز برخی رسانه ها با انتشار اخبار مرتبط با استعفای شهردار تهران، گمانه هایی را در رابطه با تغییر در بدنه مدیریتی شهرداری تهران کلید زدند؛ گمانه هایی که اگرچه تا کنون به صورت قطعی تایید نشده اما از آنسو تکذیب موثری نیز در این باره تا کنون مطرح نشده است.
به گزارش «تابناک»، محمد علی نجفی که چند ماهی بیشتر نیست در راس تیم مدیریتی شهرداری تهران قرار گرفته است، بخاطر برخی حواشی پیش آمده درگیر با حاشیه هایی شده است که او را تا مرحله استعفا نیز کشانده است؛ موضوعی که البته تا این زمان نمی توان این خبر را به صورت قطعی تایید کرد.

در همین رابطه اظهارنظرهای ضد و نقیضی در حال طرح است.

خبرگزاری منتسب به صداوسیما در همین رابطه اعلام: نجفی استعفا کرده است و تا دقایقی دیگر جلسه فوق العاده اعضای شورای شهر برگزارمی شود.

این رسانه در ادامه نوشت: درحال حاضر در ساختمان شورا خبری نیست گویا جلسه بیرون از فضای شورا برگزار می شود.

مجید فراهانی عضور شورای شهر تهران در رابطه با صحت و سقم و این خبر به خبرنگار «تابناک»، گفت: من هم مثل شما این خبر را از طریق رسانه ها شنیده ام و در رابطه با صحت و سقم آن اطلاع دقیقی ندارم.

این عضو شورای شهر تهران افزود: به هر حال امروز اعضای شورای شهر جلسه دارند و در این جلسه این مسئله مشخص خواهد شد و اخبار آن را به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.

حسن رسولی دیگر عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با اعتمادآنلاین گفت که خبر استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران صحت ندارد.

رسولی درباره اینکه آیا تاکنون صحبتی هم از استعفای ایشان مطرح شده است یا خیر اعلام کرد: من تاکنون چیزی درباره این موضوع نشنیده ام.

حسن خلیل آبادی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به فارس در این باره گفت: ما هم در حد شایعه استعفای شهردار را شنیده ایم ولی چیزی به شورای شهر ارائه نشده است.

وی افزود: اگر قرار باشد شهردار استعفا دهد باید استعفایش را به شورا تقدیم کند اما چیزی به شورا نرسیده است. بر فرض اینکه اگر وی استعفا هم داده باشند در حال حاضر فصل استعفا نیست چرا که شب عید است اگر آقای نجفی بخواهد استعفا دهد باید ابتدا در شورا موضوعات خود را مطرح کند و بعد شورا در مورد آن نظر دهد.

در همین باره اقتصاد آنلاین نوشت: خبرهای رسیده حاکی از آنست که علی رغم تکذیب استعفای نجفی از شهرداری تهران، وی دیشب استعفا داده و شورا امروز صبح ساعت ۶ صبح برای بررسی این استعفا جلسه فوق العاده برگزار کرده است. هنوز نتیجه ای از جلسه امروز منتشر نشده است.

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران به رسانه ها گفت: شورا استعفای نجفی را نمی پذیرد. هجمه سازماندهی شده صرفا یک جنگ روانی علیه شهرداری است که مبارزه با فساد را در پیش گرفته است.

وی افزود: شورا برای حفظ منافع شهر و مردم ایستادگی خواهد کرد به فرض استعفای قای نجفی، شورای شهر تهران آن را نخواهد پذیرفت.

گفتنی است: نجفی چندی پیش از سوی دادستانی تهران به خاطر حاشیه های جشن روز زن در برج میلاد احضار شده بود.

مشاهده در وبسایت منبع