آغاز طرح سلامت نوروزی اورژانس کشور

حسن نوری ساری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: برنامه سلامت نوروزی از امروز آغاز و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد. وی گفت: تمام توان اورژانس کشور و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دو بخش برای این طرح اختصاص داده شده است.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور گفت: طرح سلامت نوروزی سازمان اورژانس کشور برای ارائه خدمات ویژه ایام تعطیلات نوروز از امروز آغاز می‌شود.

حسن نوری ساری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: برنامه سلامت نوروزی از امروز آغاز و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.

وی گفت: تمام توان اورژانس کشور و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دو بخش برای این طرح اختصاص داده شده است.

نوری ساری با بیان اینکه مرخصی همکاران کاهش یافته یا لغو شده است، افزود: به همین علت از خانواده همکاران عذرخواهی می‌کنم و حتی پزشکان و پرستاران خانم نمی‌توانند در کنار خانواده در این ایام باشند.

وی با بیان اینکه در همه حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خدمات اورژانس در ایام نوروز ادامه خواهد داشت، گفت: اورژانس پیش بیمارستانی با ۳۴ فروند بالگرد اورژانس برای ارائه خدمات در نوروز آمادگی کامل دارد.

وی افزود: پارسال ۲۶۰ مصدوم و بیمار را با بالگرد به مراکز درمانی منتقل کردیم و تمام توان عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی شامل بیش از ۴ هزار و ۶۵۰ دستگاه آمبولانس، نزدیک به ۲۰۰ دستگاه موتور آمبولانس و ۶۴ اتوبوس آمبولانس است.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با بیان اینکه موتور آمبولانس‌ها برای استقرار در شهر‌ها و اتوبوس آمبولانس‌ها برای مسیر‌های مواصلاتی جاده‌ای در نظر گرفته شده است، گفت: در ساعات پرتردد این تجهیزات در جاده‌ها و در ساعات دیگر در پایگاه‌ها آماده ارائه خدمت هستند.

نوری ساری افزود: ۳۶۰ ایستگاه سلامتی هم در جاده‌های کشور به ویژه در شهر‌های مسافرپذیر از امروز برپا خواهد شد.


مشاهده در وبسایت منبع