کسب رتبه نخست تهران در آمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال/ دست ها آسیب پذیرترین عضو در چهارشنبه سوری

سرپرست اورژانس کشور گفت: تهران بیشترین آمار مصدومان چهارشنبه سوری امسال را به خود اختصاص داده است. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در حاشیه مانور ترافیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چهارشنبه ...

سرپرست اورژانس کشور گفت: تهران بیشترین آمار مصدومان چهارشنبه سوری امسال را به خود اختصاص داده است.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در حاشیه مانور ترافیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چهارشنبه سوری امسال خوشبختانه تعداد مصدومان، ۳۰ درصد و افراد بستری شده در بیمارستان های سراسر کشور به میزان ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه آمار فوتی های چهارشنبه سوری۹۶ نسبت به سال گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است.

سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه بیشترین آمار مصدومان مربوط به دست و سپس چشم بوده است، افزود: بیشترین حادثه چهارشنبه سوری مربوط به شهر تهران و کمترین حوادث مربوط به استان های لرستان، چهار محال و بختیاری و هرمزگان بوده است.

کولیوند عنوان کرد: حدود ۳۰ درصد از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری مربوط به رهگذران بوده است و به طور کلی قسمت اعظم مصدومان در سنین بین ۶ تا ۲۹ سال بوده است که همگی قشر جوان جامعه محسوب می شوند.

کولیوند با اشاره به اینکه اسامی مراکز درمانی خدمت رسان برای چهارشنبه سوری تصویب و متخصصان مختلف در بیمارستان ها مستقر بودند، گفت: همین مسئله شلوغ نبودن مراکز درمانی به دلیل توزیع مناسب مصدومان در مراکز درمانی بوده است، تاکید کرد: از میان سه هزار و ۴۴۶ مصدوم ۸۲۵ نفر دچار سوختگی درجه ۲ و ۳، ۵۲ قطع عضو، ۳۱۸ بستری، ۱۱بستری بخش مراقبت های ویژه، ۱۴۴۷ مصدوم دست، ۱۱۱۳ مصدوم چشم و فوت چهار نفر شده اند.

وی یادآور شد: من از همه اصحاب رسانه به خصوص رسانه ملی و والدین به دلیل توجه شان تشکر و قدردانی می کنم و امیدواریم فرهنگ سازی و آموزش به صورت گسترده تر انجام شود تا سال آینده شاهد کاهش حوادث چهارشنبه سوری باشیم.

انتهای پیام/

آمار فوتی های چهارشنبه سوری ۹۶

مشاهده در وبسایت منبع