اجرای طرح کد رهگیری با هدف مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی

محمدرضا مسجدی دبیر کل جمعیت مبارزه با مواد مخدر و کنترل استعمال دخانیات وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: در طرح ستاد کشوری کنترل دخانیات ، مصوبه ای به نام کد رهگیری برای مبارزه با قاچاق کالا به تصویب ...

محمدرضا مسجدی دبیر کل جمعیت مبارزه با مواد مخدر و کنترل استعمال دخانیات وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: در طرح ستاد کشوری کنترل دخانیات ، مصوبه ای به نام کد رهگیری برای مبارزه با قاچاق کالا به تصویب رسیده است تا حمایت ویژه ای از تولیدات داخلی شود.
وی ادامه داد: عملکرد برنامه مصوب کد رهگیری بدین صورت است که سیگار وارداتی یا تولیدی در داخل کشور به وسیله این طرح کد رهگیری می گیرد تا ما بتوانیم از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنیم تا کالا به صورت قانونی وارد کشور شود.

نهایی شدن اجرای طرح کد رهگیری در راستای مبارزه با قاچاق کالا در سال ۹۷
دبیر کل جمعیت کنترل استعمال دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اجرای طرح کد رهگیری قرار بود در نیمه دوم سال جاری انجام شود، افزود: اجرای طرح کد رهگیری در راستای مبارزه با قاچاق کالا و قانونی شدن مسیررسیدن کالا به دست مشتری از نیمه دوم سال جاری شروع شد و در سال ۹۷ نهایی می شود که در این میان وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی این کار است.

مسجدی تاکید کرد: مجلس وظیفه نظارت، ارزیابی و وزارت صنعت عهده دار کارهای اجرایی است و به دلیل آنکه دبیرخانه کنترل استعمال دخانیات در داخل ساختمان وزارت بهداشت قرار دارد، همه طرح ها در این وزارتخانه مطرح می شود و در صورت تایید به وسیله مجلس نظارت و ارزیابی و توسط وزارت صنعت اجرایی می شود.


مشاهده در وبسایت منبع