اصلاح مرز پناهگاه حیات وحش دربند راور در دستور کار محیط زیست کشور قرار گرفت

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در گفت وگو با خبرنگار استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت : در نامه فرماندار شهرستان راور به بنده و استاندار کرمان دررابطه با اصلاح مرز پناهگاه حیات وحش دربند شهرستان راور و جلوگیری از ایجاد سرمایه گذاری درشهرستان ...

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در گفت وگو با خبرنگار استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت : در نامه فرماندار شهرستان راور به بنده و استاندار کرمان دررابطه با اصلاح مرز پناهگاه حیات وحش دربند شهرستان راور و جلوگیری از ایجاد سرمایه گذاری درشهرستان راور به دلیل دارا بودن مناطق معدنی فراوان از طریق کلانتری رییس محیط زیست کشور پیگیری گردید.
وی دررابطه با متن نامه کتبی به رییس محیط زیست کشور افزود: حقیقتا در برخی از مناطق شهرستان راور سختگیری های زیادی صورت می گیرد که مانع جدی سرمایه گذاری بوده و علی رغم اعتقاد راسخ به حفظ محیط زیست نباید آنچنان سخت گرفت که راه توسعه و پیشرفت گرفته شود و باید اصلاح مرز پناهگاه حیات وحش دربند شهرستان راور در دستور کار قرارگیرد.

زاهدی گفت:در پاسخ به نامه داده شده به رییس محیط زیست کشور دررابطه با مساعدت و تجدیدنظر در طرح اصلاح مرز پناهگاه محیط زیست استان ، وی ازطریق دکترصافی مشاور و مدیرکل دفترریاست جمهوری پیگیری نموده است.

رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: در نامه مشاور و مدیرکل دفترریاست جمهوری به بنده، دررابطه با اصلاح مرز پناهگاه حیات وحش دربند راور، دستور حل و فصل مشکلات موجود در چارچوب کارگروه تعامل فعالیتهای معدنی و محیط زیست صادر و بنابه دستور کارگروه تعامل فعالیتهای معدنی و محیط زیست، اصلاح مرز جدید استان کرمان از جمله پناهگاه حیات وحش دربند جهت بازنگری در دستور این اداره کل جهت بازنگری و اصلاح قرارگرفته است.

زاهدی گفت :همچنین باتوجه به درخواست های اخیر مقامات استان و همچنین خواسته های مردمی در جهت جلوگیری از به وجود آمدن تنشهای اجتماعی و درراستای همراهی جهت تحقق یافتن اقتصاد مقاومتی و رسیدن به توسعه پایدار با لحاظ نمودن حداقل چشم انداز ۲۰ ساله و بند ظ ماده ۳۸ برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، اصلاح مجدد مرز منطقه در صورت موافقت سازمان مرکزی در دستور این اداره کل قرار گرفته است.

انتهای پیام /س

اصلاح مرز پناهگاه حیات وحش دربند شهرستان راور

مشاهده در وبسایت منبع