افزایش ۳۰درصدی مصدومان چهارشنبه آخر سال در ورامین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، با تجمیع آمار مصدومان بیمارستان ها ومراکز درمانی شهرستانهای جنوب شرق تهران مشخص شد ۵۳ نفر از ساعت ۱۸ دیروز تا ۳ بامداد امروز مصدوم شدند. رییس شبکه بهداشت و درمان ورامین با تشریح آمار مراجعان به بیمارستان دولتی شهید مفتح این شهرستان گفت: سال ...

تعداد مصدومان مراسم چهارشنبه آخر سال در ورامین در مقایسه با سال گذشته بیش از 30درصدافزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، با تجمیع آمار مصدومان بیمارستان ها ومراکز درمانی شهرستانهای جنوب شرق تهران مشخص شد 53 نفر از ساعت 18 دیروز تا 3 بامداد امروز مصدوم شدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان ورامین با تشریح آمار مراجعان به بیمارستان دولتی شهید مفتح این شهرستان گفت: سال گذشته در این بیمارستان چهار نفر که سطحی مصدوم شده بودند به صورت سرپایی درمان شده بودند اما امسال تعداد مراجعه کنندگان بیش ازچهار برابرشد.
دکتر بابک بختیاری افزود: امسال 17 مصدوم ناشی از مراسم چهارشنبه آخرسال دراین بیمارستان تحت درمان قرارگرفتند که از این تعداد 14 نفر سرپایی درمان شدند.
وی اضافه کرد : یک دختر بچه که از ناحیه چشم آسیب دیده بود به بیمارستان طرفه تهران اعزام شد و دو نفردیگر نیز که ازناحیه اطراف چشم صدمه دیده بودند به متخصصان چشم پزشکی برای معاینه دقیق تر ارجاع داده شدند.
بنابراین گزارش رییس بیمارستان تامین اجتماعی شهدای 15 خرداد با اعلام کاهش 30 درصدی مصدومان مراجعه کننده به این بیمارستان گفت: سال گذشته تعدادمصدومان این بیمارستان 34 نفر بود اما امسال خوشبختانه این میزان به 22 نفر کاهش یافت که نزول 30 درصدی را نشان می دهد.
دکتر محمد فتحی بابیان اینکه از این تعداد 3 نفر خانم و 19 نفر آقا بودند افزود: 3 نفر به علت سطح سوختگی کمی بالا به بیمارستان تخصصی سوانح سوختگی شهید مطهری اعزام و بقیه مراجعه کنندگان سرپایی درمان شدند.
وی اضافه کرد : از نظر تعداد و شدت مصدومیت ها امسال در این بیمارستان شاهد کاهش میزان مراجعه کنندگان و نیز صدمات وارده در مقایسه با سال گذشته هستیم.
همچنین رییس اورژانس ورامین تعداد تماس ها برای انتقال مصدومان به بیمارستان های جنوب شرق استان تهران را 9 تماس اعلام کرد و گفت: شش نفر از این مصدومان در محل درمان شدند اما سه مصدوم دیگر برای رسیدگی بیشتر به بیمارستان منتقل شدند.
بنابراعلام مسئولان دارالشفای قرچک در حوادث چهارشنبه آخرسال دراین شهرستان 5 نفر مصدوم شدند . یکی از این افراد که به مردمک چشم او آسیب رسیده بود به بیمارستان فارابی تهران منتقل شد.
برای جمعیت بیش از 700 هزار نفری شهرستانهای جنوب شرق تهران یک بیمارستان دولتی فرسوده ویک بیمارستان تامین اجتماعی پرازدحام وجود دارد.


مشاهده در وبسایت منبع