بازگرداندن ۲۴۰۰ خودروسرقتی به مالکان در شرق تهران

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، سردار عبدالرضا ناظری در مصاحبه ای اختصاصی با ما گفت: پلیس در هفت شهرستان شرق استان تهران در ۱۲ ماه اخیر حدود ۶۳۰۰ نفر از سارقان را دستگیرو برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کرد.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه شرق استان تهران اعلام کرد در یک سال گذشته بیش از 2400 دستگاه خودرو سرقتی ،پس از کشف به مالکان آنها بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، سردار عبدالرضا ناظری در مصاحبه ای اختصاصی با ما گفت: پلیس در هفت شهرستان شرق استان تهران در 12 ماه اخیر حدود 6300 نفر از سارقان را دستگیرو برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کرد.

وی باتاکید براینکه احساس امنیت جامعه حاصل تعامل مناسب پلیس با مردم است تصریح کرد:نیروی انتظامی در تمامی صحنه ها تلاش دارد که با از خودگذشتگی و ایثار ، امنیت را در جامعه برقرار کند و با تعامل مناسب با مردم ، احساس امنیت را در جامعه ارتقاء دهد.
سردار ناظری تعدادتماسی های مردمی با 110 را در یکسال گذشته ، بیش از 285 هزار تماس اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه باسال پیش از آن 3 درصد رشدداشته است که نشان دهنده اعتماد مردم به پلیس است.
وی گفت: در حوزه پلیس پیشگیری ، در سال 96 تعداد 120 هزار پرونده قضایی در کلانتریها و پاسگاه های انتظامی تشکیل شده که با دستور مقام قضایی پرونده ها تحویل شده است ضمن اینکه امسال 63 هزار اوراق قضایی و حکم جلب در فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران ابلاغ شده است.
ناظری تصریح کرد: کاهش 6 درصدی وقوع سرقت و افزایش 67 درصدی کشف سرقت باعث شد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران رتبه نخست را در میان 34 استان کشور به دست آورد.
وی بیان کرد: با تجهیز خودورهای پلیس به سامانه پلاک خوان ، پلاک خودروها به ویژه خودروهای مسروقه و تحت تعقیب در محل شناسایی می شود که این امر منجر به کشف 2 هزار و 14 دستگاه خودرو و یک هزار و 200 دستگاه موتورسیکلت و دستگیری 6 هزار و 300 سارق شد.
فرمانده نیروی انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر ، در یکسال گذشته یک هزار و 500 فروشنده مواد مخدر و 5 هزار و 300 معتاد متجاهر دستگیر و بیش از شش تن انواع مواد مخدر کشف شد که این میزان درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته 26 درصد رشد داشته است.
ناظری از رشد 34 درصدی برخورد با اراذل و اوباش ، افزایش 13 درصدی کشف سلاح و مهمات و 5 درصدی کشف مشروبات الکلی خبر داد.
وی با تأکید بر مقابله پلیس با قاچاق کالا گفت : فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی ، مبارزه با کالای قاچاق را اولویت خود قرار داده و در سال گذشته بیش از یک هزار و 97 میلیارد رالب کالای قاچاق کشف شد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران از رشد 46 درصدی جرائم جنایی و 88 درصدی جرائم کشف شده از جمله آدم ربایی و سرقت مسلحانه در یکسال گذشته خبر داد.
ناظری گفت : در حوزه مبارزه با جرائم سایبری ، در سال گذشته 850 پرونده تحلفات اینترنتی به پلیس فتا ارجاع شده که 86 درصد این پرونده ها به کشف جرم منجر شد.
سردار ناظری گفت: در سال 96 بیش از 3400 کارت پایان خدمت و بیش از 40 هزار گذرنامه صادر شده است.
وی از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تهران خبر داد و گفت: دفتر تحقیقات کاربردی شرق استان تهران بیش از 28 اثر علمی و تحقیقاتی چاپ کرد.

ناظری در پایان از راه اندازی قرارگاه امام علی(ع) در شرق این استان برای تامین امنیت مسافرین نوروزی از 25 اسفند خبر داد و افزود: 31 کانکس پلیس در اماکن اصلی شهرها و محل حضور مسافران نوروزی برپا می شود.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین ، قرچک ، پیشوا ، پاکدشت ، پردیس ، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.


مشاهده در وبسایت منبع