پویش 'همه با هم در تلاش برای کاهش تصادفات جاده ای'

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این همایش با محور تغییر رفتار در رانندگی با استقبال اهالی هنر و ورزش از جمله «علیرضاخمسه»، «مهران مدیری»، «سروش صحت»، «علیرضا افتخاری»،«محمد بحرانی»، «محمدلقمانیان»، «علی کاظمی»، «فرنار امینی»، «شهره لرستانی»، «حسین زرگر» و «پیمان نصیری» ...

هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با حضور هنرمندان، ورزشکاران، مسئولان کشوری آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این همایش با محور تغییر رفتار در رانندگی با استقبال اهالی هنر و ورزش از جمله «علیرضاخمسه»، «مهران‌مدیری»، «سروش‌صحت»، «علیرضا‌ افتخاری»،«محمد بحرانی»، «محمدلقمانیان»، «علی کاظمی»، «فرنار امینی»، «شهره‌ لرستانی»، «حسین زرگر» و «پیمان نصیری» و...برگزار شد و این هنرمندان در طرح ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) پیوستند.
جامعه هنری زبان هلال احمر

محمود محمدی نسب، دبیرکل جمعیت هلال احمر در این مراسم سخنان خود را با قدردانی از جامعه هنری و اصحاب رسانه آغاز کرد و با تاکید بر اهمیت حضور هنرمندان و اصحاب رسانه در جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر حرف‌های گفتنی زیادی با مردم دارد که هنرمندان می تواننداین حرف ها و پیام ها را به جامعه منتقل کنند. دبیرکل جمعیت خطاب به هنرمندان حاضر در مراسم گفت: شما هنرمندان با زبان مردم آشنایید و این برای ما فرصتی بسیار مناسب و ارزشمند است و از همین رو تشکر و قدردانی می‌کنم که در این مراسم حضور پیدا کردید.

جوانان هلال‌احمر؛ فداکارترین جوانان

محمدی‌نسب با قدردانی از جوانان حاضر در همایش افزود : جوانان جمعیت هلال‌احمر فداکارترین افراد هستند که تعداد آنها در کشور بسیار است. در چهار ماه گذشته روزهای بسیار سخت را تجربه کردیم و انواع حوادث را در کشور دیدیم، مدیریت حوادث به همت همین جوانان هلال احمر صورت گرفت.

اتکا به نیروی داوطلبی

محمدی نسب با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به نیروهای داوطلب خود متکی است و این افراد بدون چشمداشت فعالیت می‌کنند ادامه داد: در ایام نوروز هم این دوستان در طول 20 روز که بسیاری از مردم در تعطیلات سپری می کنند، مشغول خدمت دهی به مردم هستند.
وی نقطه قوت جمعیت هلال احمر را جوانان دانست و خطاب به آنها گفت: به همت شما جوانان است که می‌توانیم وارد میدان‌های مختلف شویم و اگر شما کمک نکنید هیچ کدام از کارها به سرانجام نخواهد رسید.
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: امنیت‌ راه‌ها یک مسئله جهانی است و حوادث جاده ای در کشورهای مختلف کم و بیش وجود دارد اما متاسفانه در کشور ما آمارها بسیار زیاد است هر چند که شیب آن نزولی است. فاکتورهای مختلفی در این مسائل نقش دارد از جمله خودروهایی که باید کیفیت‌شان بهتر شود ؛ بخش دیگر مربوط به ایمنی جاده‌ها است و مهمترین بخشی که عامل 60 درصد از تصادفات است مربوط به فرهنگ رانندگی است که نیاز به آموزش در این زمینه احساس می شود.
وی خطاب به جوانانی که در طرح نوروزی شرکت خواهند کرد، گفت: شما؛ مردم را راهنمایی خواهید کرد و لذا خواهش می‌کنم که ویترین و نماینده جمعیت هلال احمر باشید. شما جوانان در بیش از 1000 نقطه از کشور حضور دارید و لذا باید با آرامش مسائل را با مردم مطرح کنید و امیدوارم که امسال شاهد کاهش چمشگیر تصادفات باشیم.
 

مشاهده در وبسایت منبع