اجرای طرح نوروزی بازرسی میدانی دفتر عملیات پرواز

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛­ مجید اخلاقی گفت: با توجه به افزایش سفرهای های نوروزی در ایام نوروز،­ بازرسی های میدانی از هواپیماهای شرکت های هواپیمایی با جدیت و شدت بیشتری پیگیری می شود. وی افزود: مطابق با این طرح ۱۲ تیم بازرسی، متشکل از بازرسان با تجربه و آموزش دیده سازمان ...

سرپرست دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح نوروزی بازرسی میدانی از هواپیماها خبرداد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛­ مجید اخلاقی گفت: با توجه به افزایش سفرهای های نوروزی در ایام نوروز،­ بازرسی های میدانی از هواپیماهای شرکت های هواپیمایی با جدیت و شدت بیشتری پیگیری می شود.

وی افزود: مطابق با این طرح 12 تیم بازرسی، متشکل از بازرسان با تجربه و آموزش دیده سازمان هواپیمایی کشوری از ­27 اسفند­96 تا 15 فروردین 97 در 4 فرودگاه پر تردد ­بویژه­ ­ ­فرودگاههای مهرآباد، امام خمینی، مشهد و کیش مستقر می شوند ­و در این مدت نسبت به انجام بیش از 220 مورد بازرسی از هواپیماهایی که آماده به خدمت هستند، اقدام می کنند.

اخلاقی تصریح کرد: برای تعیین تعداد بازرسی ها از هر شرکت، از یک روش ­علمی و بین المللی استفاده شده که در این روش تعداد هواپیماهای فعال هر شرکت و ضریب نگرانی ایمنی هر شرکت لحاظ شده است.

سرپرست دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عواملی چون تعداد و نوع اشکالات شرکت در ممیزی ها و بازرسی های قبلی، گزارشهای ­خرابی مربوطه وسایل پرنده شرکت ها، تنوع و سن ناوگان و برخی عوامل دیگر در تعیین ضریب نگرانی ایمنی نقش داشته اند و این بازرسی ها به تناسب ظرفیت شرکت ها و تعداد ناوگان شان متفاوت خواهد بود.

وی افزود: مطابق مقررات، سازمان هواپیمایی کشوری برای­ حفظ و ارتقا ایمنی و سلامت پروازها،​ موظف به اعمال اقدامات بازدارنده و تمهیدات کنترلی از قبیل توقف عملیات پروازی تا رفع عیب یا زمین گیری هواپیماهایی که دارای ریسک ایمنی جدی تشخیص داده خواهند شد، است.­

اخلاقی تاکید کرد: بازرسان سازمان در این باره­ با جدیت و بدون هیچ اغماضی نسبت به انجام وظایف خود اقدام خواهند کرد.

 


مشاهده در وبسایت منبع