انتقاد فرماندارمهاباد ازکم کاری ارگانهای فرهنگی در پاسداشت جشن نوروز

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، ایرج شجاعی در جلسه ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان گفت: برگزاری جشن های عید نوروز تنها بر عهده شهرداری مهاباد نیست بلکه اداره های متولی فرهنگی نیز باید در این امر دخیل باشند که متاسفانه تاکنون رغبتی نشان نداده اند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد از کم کاری ارگانهای فرهنگی در خصوص عدم برنامه‌ریزی برای پاسداشت عید نوروز در مهاباد انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، ایرج شجاعی در جلسه ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان گفت: برگزاری جشن های عید نوروز تنها بر عهده شهرداری مهاباد نیست بلکه اداره های متولی فرهنگی نیز باید در این امر دخیل باشند که متأسفانه تاکنون رغبتی نشان نداده اند.

شجاعی تأکید کرد: سازمانهای مردم نهاد تاکنون اقدامات مثبتی را انجام داده‌اند و هر ساله به صورت خودجوش برنامه‌هایی از طرف این سازمانها برگزار می شود.

فرماندار شهرستان مهاباد ادامه داد: چندین سال است که برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم و معرفی سنت های نوروزی برنامه های نوروزی به طور منظم و حساب شده در مهاباد برگزار می شود و علاوه بر آن متولیان فرهنگی شهر هم به برگزاری مراسم ادبی، شعر خوانی، برپایی نمایشگاه و نوروزگاهها می پردازند.

شجاعی افزود: در همین زمینه  هیچ نهادی حق جلوگیری از اجرای برنامه های نوروزی را ندارد و افراد می توانند آزادانه برنامه‌های جشن نوروزی خود را در چهارچوبی مطلوب اجرا کنند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد در ادامه ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و آرزوی شادکامی برای ملت ایران تأکید کرد: برگزاری جشن ها ضمن تخلیه انرژی و شادسازی فضای جامعه می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی نیز مؤثر باشد.


مشاهده در وبسایت منبع