کاهش ۵۰ درصدی بستری در چهارشنبه آخر سال

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در مصاحبه با خبرنگاران رسانه ملی افزود: امسال ۳ هزار و ۴۵۰ نفر مصدوم داشتیم که ۳ هزار و ۹۰ مصدوم آن مربوط به دیشب بود. وی گفت: ۱۰ درصد از تعداد کل مصدومان بستری شدند که حدود ۳۳۰ نفر بودند و ۱۱ نفر از آن ها در بخش ...

وزیر بهداشت گفت: امسال از نظر تعداد آسیب دیده‌های بستری شده ۵۰ درصد کاهش داشتیم و در مجموع کل مصدومان نسبت به پارسال ۳۰ درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در مصاحبه با خبرنگاران رسانه ملی افزود: امسال ۳ هزار و ۴۵۰ نفر مصدوم داشتیم که ۳ هزار و ۹۰ مصدوم آن مربوط به دیشب بود.

وی گفت: ۱۰ درصد از تعداد کل مصدومان بستری شدند که حدود ۳۳۰ نفر بودند و ۱۱ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وزیر بهداشت افزود: ۳۲ درصد از کل مصدومان را عابران پیاده و رهگذران تشکیل می‌دهند و ۳۶ درصد افرادی که مصدوم شدند در سنین ۶ تا ۱۸ سال هستند.

وی گفت: باید از والدین تشکر کنیم که امسال بیش از گذشته مراقب فرزندان بودند و همچنین از ورزشکاران و هنرمندانی که در فضای مجازی با پویش‌های خود به مردم هشدار دادند.

هاشمی افزود: امیدواریم در سال‌های بعد همین روند کاهشی ادامه یابد و به سنت‌های قدیمی باز گردیم، همچنین جا دارد از نیرو‌های امدادی، آتش نشانی و اورژانس هم تشکر کنم که تا نیمه‌های شب در آماده باش به سر می‌بردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرهنگ سازی، رفتار‌های نادرست را اصلاح می‌کند و رسانه ملی هم با گزارش‌های خود نقش مؤثری در کاهش آمار مصدومان داشت، بنده امیدوارم کسانی که بخشی از درآمدشان از فروش مواد محترقه است تغییر رویه دهند و همواره این آمار کاهش یابد.


مشاهده در وبسایت منبع