شهردارِ اشتباهی رفت!

به گزارش جهان نیوز ؛ هفت ماه پیش هم که بحث شهرداری نجفی مطرح بود، منتقدان گفتند که وی ناخوش احوال است و عملا نخواهد توانست بار مدیریتی سنگین شهرداری پایتخت را به دوش بکشد، اما بازی های سیاسی نجفی را با اجماع شهردار تهران کرد.

به گزارش جهان نیوز ؛ هفت ماه پیش هم که بحث شهرداری نجفی مطرح بود، منتقدان گفتند که وی ناخوش احوال است و عملا نخواهد توانست بار مدیریتی سنگین شهرداری پایتخت را به دوش بکشد، اما بازی های سیاسی نجفی را با اجماع شهردار تهران کرد. حالا هم نجفی استعفا داده است، به دلیل بیماری ! هزینه هایی که یک جابه جایی مدیریتی در این سطح به بیت المال تحمیل می کند به کنار، با استعفای «شهردار اشتباهی» اداره شهر تهران در آستانه نوروز که پرکارترین اوقات کاری است، عملا به تعطیلی منجر خواهد شد، هرچند رئیس شورای شهر تهران گفته است نجفی تا بعد از تعطیلات شهردار تهران خواهد بود !
خبر استعفای شهردار تهران در حالی روز گذشته در صدر اخبار رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار گرفت که تایید این خبر در ابتدا با تکذیب اعضای شورا شهر همراه بود، اما چند ساعت بعد از سوی رئیس شورای شهر تایید رسمی شد؛ محسن هاشمی علت اصلی استعفای شهردار تهران را مشکل جدید پزشکی عنوان کرد.

تایید اولیه خبر از سوی یک عضو شورا صحت خبر استعفای شهردار تهران را بیشتر قوت بخشید. در ادامه هم رئیس شورای شهر تهران گفت: استعفای نجفی به دلیل مشکل جدید پزشکی است که می دانید نمی توان مشکلات پزشکی را علنی کرد !

محسن هاشمی در نشست خبری با بیان اینکه در روزهای سخت در حال فعالیت های پایانی سال هستند، گفت: معمولا ایرانی ها روزهای آخر سال ترافیک کاری بیشتری دارند، برای همین شلوغی و ترافیک نیز در شهر حاکم است.

وی تاکید کرد: از عصر روز سه شنبه استعفای آقای نجفی اعلام شده بود و در جلسه شورا با حضور ۲۰ نفر این استعفا مورد بررسی قرار گرفت و دلیل آن مشکل جدید پزشکی عنوان شده است که می دانید نمی توانیم مشکلات پزشکی را علنی کنیم. وی گفت: در اولین جلسه رسمی سال آینده شورا این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد و اگر توضیحات آقای نجفی قانع کننده بود، رای به استعفا خواهیم داد و برای شهرداری سرپرست تعیین می کنیم.
قصد شهردار شدن ندارم

رئیس شورای شهر تهران گفت: قصد شهردار شدن ندارم و دنبال چنین موضوعی نیستم. محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه ایشان بازداشت و با وثیقه آزاد شده است، آیا دلیل این استعفا همین مسئله بوده است، گفت: من اطلاع ندارم و باید این مسئله را از دادستانی بپرسید. هاشمی افزود: وقتی کسی مریض می شود، استرس بسیار ممکن است او را ازپای دربیاورد، در اینجا بحث حق خانواده او هم مطرح است و فقط تعهدات سازمانی نیست.

چه کسی نجفی را برکنار کرد؟!
گفتنی است طی مدت هفت ماه گذشته که نجفی شهردار تهران بوده است، بیشترین فشارها بر وی از جانب اصلاح طلبان بوده است. همچنین یکی دیگر از جبهه های درگیری نجفی، شورای شهر بود که در مسائل ریز و درشت وی را مستقیم و غیرمستقیم بازخواست می کرد. همچنین بنا بر اظهار نظر افراد مطلع، قرار نبوده است استعفای نجفی تا بعد از تعطیلات نوروز رسانه ای شود، اما اختلافات درون حزبی – جناحی وی باعث شده تا مخالفان نجفی که از قضا با وی ظاهرا همسو هم هستند، استعفای وی را رسانه ای کنند تا هم عملا نجفی را در مقابل کار انجام شده قرار داده باشند و هم اینکه مهر تاییدی گذاشته باشند بر ناکارآمدی مدیریت شهردار مستعفی تهران که در تمام سمت های اخیرش حتی یک سال هم عهده دار مسئولیت نبوده است.

نجفی ۷ ماه پیش هم مریض بود
محمد علی نجفی در چند سال گذشته در هیچ سمتی نتوانسته حتی یک سال هم مدیر بماند. آخرین بار مسئولیت میراث فرهنگی بر دوش وی نهاده شده بود که بعد از ۵ ماه استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرد و دلیل استعفا هم مشکلات قلبی اعلام شد. نجفی ستاد اقتصادی دولت را شش ماه و سرپرستی وزارت علوم را هم تنها سه ماه عهده دار شد و بعد از آن و با وجود بیماری شهردار اجماعی تهران شد. جریان های سیاسی ای که هفت ماه پیش نجفی را با وجود بیماری شهردار تهران کردند، اکنون و با استعفای وی به دلیل بیماری ای که همان هفت ماه پیش هم معلوم بود، باید پاسخگوی تعطیلی امور پایتخت باشند؛ ای کاش این جریان سیاسی از ماجراهای شورای اول شهر تهران که منجر به انحلال شورا و استعفا و آمد و شد چندباره شهرداران اصلاح طلب – کارگزار در پایتخت شد، درس عبرت می گرفتند و لااقل اداره شهر تهران را آن هم در آستانه اوقات پرکار نوروز به امان خدا رها نمی کردند و کمی هم ملاحظه خواست و اولویت شهروندان را در تصمیم گیری های سیاسی مطمح نظر قرار می دادند.


مشاهده در وبسایت منبع