با انباشت انواع ناکارآمدی در کشور مواجهیم

رییس و اعضای فراکسیون کار مجلس با حضور در اتاق بازرگانی ایران بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر این دو نهاد در حوزه کارآفرینی و کسب وکارهای نو تاکید کردند. به گزارش اعتدال، نبود قوانین جامع برای ارتقای وضعیت اشتغال و اجرایی نشدن قوانینی مانند بهبود مستمر محیط کسب وکار مهم ترین ...

رییس و اعضای فراکسیون کار مجلس با حضور در اتاق بازرگانی ایران بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر این دو نهاد در حوزه کارآفرینی و کسب وکارهای نو تاکید کردند.
به گزارش اعتدال، نبود قوانین جامع برای ارتقای وضعیت اشتغال و اجرایی نشدن قوانینی مانند بهبود مستمر محیط کسب وکار مهم ترین موضوعاتی بودند که در این نشست مطرح شد.

در ابتدای این نشست، محمدرضا بادامچی، رئیس فراکسیون کار از انباشت انواع ناکارآمدی در کشور سخن گفت و عنوان کرد: در این شرایط معتقدیم کلید حل مشکلات در دست جوانان است. هرچند ناامیدی در بین جوانان رخنه کرده است اما همیشه این قشر از جامعه می توانند به کمک خلاقیت ها و نوآوری ها، وضعیت را بهبود ببخشند.

رییس فراکسیون کار اظهار کرد: مجلس به دنبال رفع موانع کسب وکار، تسهیل فعالیت استارتاپ ها و تقویت تولید داخلی است.

وی ارتباط و تعامل مستمر و همیشگی اتاق و مجلس را ضروری خواند و تشریح کرد: متاسفانه حساسیت لازم بین مسئولان کشور نسبت به آنچه در حال وقوع است، وجود ندارد؛ آنان مسئولیت پذیر هستند اما حساسیت لازم را ندارند.

بادامچی پیشنهاد داد: اعضای فراکسیون کارآفرینی مجلس و اتاق ایران باید به صورت هفتگی در مورد موضوع کارآفرینی تشکیل جلسه داده و اطلاعات مربوط به آنچه را که انجام می دهند، با یکدیگر مبادله کنند.

این نماینده مجلس در ادامه به موضوع سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: فراکسیون کارآفرینی این آمادگی را دارد تا آنچه را که مانع رونق این حوزه می شود، شناسایی و برای حذف آن ها اقدامات لازم را انجام دهد.

مشاهده در وبسایت منبع