واقعا خسته نباشید!

برخی مدیران وزارتخانه ها و دستگاه های پولدار دولتی در پایان سال گذشته پاداش پایان خدمت یک میلیارد تومانی دریافت کردند و این در حالی است که هنوز سامانه حقوق و دستمزد مدیران دولت راه اندازی نشده است.

به گزارش جام جم ، ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه بصراحت می گوید سامانه حقوق و دستمزد مدیران دولتی باید در سال اول اجرای قانون برنامه در دسترس نهادهای نظارتی و عموم مردم قرار بگیرد، اما سال ۹۶ به پایان رسید و خبری از این سامانه نشد.
همچنان که از سازمان اداری استخدامی کشور پیگیر این موضوع بودیم، اخباری مبنی بر بازنشستگی برخی مدیران دولتی با پاداش های میلیاردی، فضای رسانه های جمعی را پر کرد.

بررسی دلایل بازنشستگی تعدادی از مدیران در پایان سال ۹۶ با پاداش های نجومی نشان می دهد، حکم مجلس در قانون بودجه ۹۷ دلیل این بازنشستگی های خودخواسته بوده است.

طی روزهای اخیر دو مورد از اعطای پاداش های بازنشستگی نجومی برخی مدیران بانکی در رسانه ها منتشر شده است.

براساس اطلاعات موجود تعداد دیگری از مدیران نیز در وزارتخانه های مهم اقتصادی کشور با پاداش های قابل توجه در پایان سال ۹۶ بازنشست شده اند.

بازنشستگی و دریافت پاداش های میلیاردی موضوع دور از ذهنی نبود، اما عجیب اینجاست که این افراد بعد از دریافت پاداش های نجومی خود و دریافت تسویه حقوق و دستمزد خود در ابتدای سال ۹۷ دوباره با همان سمت سر کار خود حاضر شدند.

به نوعی مدیران بالادستی دوباره این افراد را دعوت به کار کردند و ظاهرا فقط قانون زیر پا گذاشته شد تا برخی افراد به پول های کلان دست پیدا کنند.

طبق قانون بودجه سال ۹۷ حداکثر پاداش پایان خدمت هفت برابر حداقل حقوق برای هر سال است. به عنوان مثال اگر حداقل حقوق یک میلیون تومان تعیین شود به ازای هر سال هفت برابر شده و در سال های خدمت ضرب خواهد شد که عددی بین ۲۱۰ تا ۲۴۰ میلیون تومان را نشان می دهد.

اگر به ازای هر سال که حداقل حقوق یک میلیون تومان تعیین شده بر هفت ضرب کنیم عدد هفت به دست می آید که ضرب آن در ۳۰ سال خدمت به ۲۱۰ خواهد رسید.

به نظر می رسد با توجه به حکم تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۷ که در رابطه با پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان دولت است، دولت سقفی را مشخص کرده بود تا در ارتباط با بازنشستگی افرادی که حقوق های بالا می گیرند به عدالت و انصاف نزدیک تر شود. اما در پایان سال ۹۶ و قبل از اجرایی شدن قانون بودجه سال ۹۷، تعداد زیادی از افرادی که حقوق های آنچنانی دریافت می کردند درخواست بازنشستگی کردند.

در بند ۲ تبصره ۱۲ قانون بودجه آمده است، پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری به کارکنان دولت مصوب ۲۶ اردیبهشت ۱۳۷۵ و اصلاحات آن و پاداش های مشابه به مقامات، روسا، مدیران و کارکنان تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و موضوع ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده(۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت تا سقف ۳۰ سال که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می گیرد، خواهد بود. هرگونه پرداخت خارج از ضوابط این قانون تحت این عنوان و عناوین مشابه در حکم تصرف در اموال عمومی است.

صریحا قانون را دور زدند

عبدالرضا مصری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از دریافت پاداش های میلیاردی برخی مدیران دولتی به خبرنگار ما گفت: تعداد اندکی از مدیران دولتی در پایان سال ۹۶ اقدام به بازنشستگی کردند و حقشان بود که از این شرایط بهره مند شوند، اما زمانی نارضایتی ایجاد می شود که این افراد دوباره با همان سمت سر کار می آیند.

وی با بیان این که فاصله طبقاتی در کشور بشدت زیاد شده تاکید کرد: همه کشورها به دنبال کاهش فاصله طبقاتی هستند و نمایندگان مجلس نیز برای کاهش فاصله طبقاتی در بودجه سال ۹۷ لحاظ کردند که حداکثر پاداش پایان خدمت هفت برابر حداقل حقوق است.

مصری با تاکید بر این که مدیرانی که پاداش های میلیاردی دریافت کردند قصد دور زدن قانون را داشتند افزود: اگر این افراد در سال ۹۷ بازنشسته می شدند پاداش پایان خدمت آنها به ۲۱۰ میلیون تومان تقلیل می یافت، اما آنها در سال ۹۶ خود را بازنشسته کردند و در سال ۹۷ به سر کار رفتند تا بگویند هیچ قانونی در برابر آنها قدرت ندارد. اکنون مقصر اصلی مدیرانی هستند که اجازه دادند این افراد دوباره سر کار بیایند و همین موضوع باعث نارضایتی عموم مردم شده است.

وی ادامه داد: کسی که یک میلیارد تومان پاداش پایان خدمت دریافت می کند، باید ماهانه ۳۰ میلیون تومان حقوق بگیرد. از سوی دیگر زمانی که این افراد دوباره دعوت به کار می شوند، باید به همین میزان حقوق به آنها پرداخت شود که حقوق آنها ماهانه ۶۰ میلیون تومان خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه به بیان راهکاری در مورد عدم پرداخت حقوق های نجومی پرداخت و گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به صورت شفاف بیان شده سامانه حقوق و دستمزد مدیران دولتی باید راه اندازی شود تا عموم مردم و نهادهای نظارتی بتوانند حقوق و مزایای آنها را مشاهده کنند، اما هنوز این اقدام انجام نشده و سوال این است که اگر پرداختی ها بدون مشکل است، چرا این سامانه راه اندازی نمی شود و اگر این پرداخت ها اشکال دارد، چرا جلوی آنها گرفته نمی شود.

مصری با بیان این که در گذشته قانون حداکثر هفت برابر حداقل حقوق برای پاداش پایان خدمت در قانون های بودجه بود، گفت: این قانون خوب در قوانین گذشته ما مشاهده می شود تا این که یک روزنه ای به نام حقوق و مزایا از آن نمایان شد. برخی افراد با در نظر گرفتن مزایای بالا و حقوق متعادل، دریافتی های نجومی داشتند. از سوی دیگر اعضای هیات علمی دانشگاه ها و قضات نیز از اجرای این قانون مستثنا شدند و آرام آرام این قانون به دست فراموشی سپرده شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به وظایف حاکمیت کشورها اشاره کرد و گفت: همه کشورها در تلاشند تا فاصله طبقاتی را کاهش دهند. به این دلیل که ایجاد فاصله طبقاتی تاثیرات مخرب تری از فقر دارد و در نتیجه باید این فاصله کم شود تا عدالت برقرار شود.

جفا به بیکاران

محسن بیگلری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که بازگشت افراد بازنشسته که پاداش میلیاردی دریافت کردند، جفا به جوانان تحصیلکرده بیکار است، گفت: طبق قانون افرادی که در سال ۹۷ بازنشسته می شوند، حداکثر هفت برابر حداقل حقوق می توانند دریافت کنند. سوال این است اگر این افراد قصد بازنشستگی داشتند، دیگر نباید در سمت خود ابقا می شدند و باید مطابق قوانین سال ۹۷ پاداش خود را دریافت می کردند.

وی تاکید کرد: افرادی که فقط به فکر جیب خودشان هستند، صلاحیت خدمت در آن سمت های بزرگ را ندارند و قطعا درد مردم را متوجه نمی شوند.

نماینده مردم سقز و بانه کردستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که افرادی که در پایان سال بازنشسته و دوباره دعوت به کار شدند باید با آنها برخورد شود، تصریح کرد: اگر این افراد پاداش پایان خدمت خود را دریافت می کردند و دیگر سر کار نمی آمدند از حق قانونی شان استفاده کرده بودند، اما این افراد به اصطلاح زرنگ قصد دور زدن قانون را داشتند و به نظر می رسد دولت نباید از آنها بهره ببرد.

پاداش میلیاردی

در همین خصوص حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان این که آقای سیف در اواخر سال گذشته یکی از معاونان خود را بازنشسته کرد و به این معاون ۷۰۰ میلیون تومان به عنوان پاداش پایان خدمت و ۵۰۰ میلیون هم به عناوین دیگر مانند طلب مرخصی ها و... پرداخت کرد، گفت: معاون آقای سیف بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته است؛ اما آقای سیف بلافاصله مجددا او را به سرکار برمی گرداند؛ بدون این که این مبالغ (پاداش میلیاردی) برگشت داده شود و این معاون دوباره در همان سمت مشغول به کار شد.

وی افزود: به نظر می رسد اینجا (بانک مرکزی) انصاف رعایت نشده است. اگر آقای سیف به این معاون نیاز داشت؛ چرا او را بازنشسته کرد و اگر نیاز نداشت چرا بعد از یک هفته که پاداش میلیاردی به ایشان داد، او را مجدد در همان سمت مشغول به کار کرد؟

تخلف محرز

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت پاداش پایان خدمت نجومی در بانک مرکزی، گفت برخی ارقام نجومی بالای ۸۰۰ میلیون تومان پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی شان را دریافت کردند و عجیب این است که در ابتدای سال ۹۷ این افراد مجدد به کار خودشان ادامه دادند.

وی افزود: این پرداخت ها در شرایطی است که مردم در بدترین شرایط اقتصادی زندگی می کنند و این التهابات ارز حتی سفره مردم را کوچک تر کرده است. مشاهده می شود در بانک مرکزی که امروز باید بنشینند و برای مشکلات ارزی و اقتصادی کشور تصمیم بگیرند، به فکر جیب خودشان بوده اند.

بازنشستگی خودخواسته برای دریافت پاداش های کلان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اخبار منتشرشده درباره بازنشستگی برخی مدیران با حقوق های نجومی گفت: قاعدتا تعداد زیادی از مدیران برای بهره مندی از مزایای پاداش پایان خدمت به صورت خودخواسته در انتهای سال ۹۶ بازنشسته شده اند.

مهرداد لاهوتی در گفت وگو با تسنیم بیان کرد: با توجه به تصمیم مجلس در قانون بودجه ۱۳۹۷ جهت تعیین سقف پاداش پایان خدمت؛ بازنشستگی خودخواسته مدیران با حقوق های نجومی دور از انتظار نبود. وی با بیان این که خبر دریافت پاداش پایان خدمت میلیاردی یکی از مدیران بانک مرکزی را نه تائید می کنم و نه تکذیب، گفت: در بودجه ۹۷ پاداش پایان خدمت محدود شده و سقف آن هفت برابر حداقل حقوق است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: سال گذشته حداقل حقوق ۱.۲ میلیون تومان بوده و طی ۳۰ سال این رقم ۳۶ میلیون تومان شده است و هفت برابر آن حدود ۲۵۰میلیون تومان می شود. این در حالی است که در سال ۹۶ سقف دریافتی برای پاداش پایان خدمت لحاظ نشده بود و مدیران می توانستند با پاداش های نجومی نیز بازنشست شوند.

لاهوتی ادامه داد، در سال ۹۷، هفت برابر حداقل حقوق حدود ۳۰۰میلیون تومان است و هر فردی در سال ۹۷ بازنشست شود نمی تواند بیش از این رقم دریافتی داشته باشد. به این ترتیب تعداد زیادی از مدیران تصمیم گرفتند در پایان سال ۹۶ بازنشست شوند تا مشمول حکم قانون بودجه ۹۷ که همان تعیین سقف برای پاداش پایان خدمت است، نشوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به این که تعداد بازنشستگی های خودخواسته در دستگاه های اجرایی در پایان سال ۹۶ محدود نبوده و قاعدتا تعداد زیادی از مدیران اجرایی برای این که مشمول حکم قانون نشوند، بازنشست شده اند، گفت: هیچ ایرادی به قانون مصوب مجلس وجود ندارد، اما وقتی مدیری با حقوق های ماهانه بسیار بالا می بیند که بازنشستگی در سال ۹۷ ضرر ۷۰۰ میلیون تومانی برای او به همراه دارد، تصمیم می گیرد در پایان سال ۹۶ بازنشست شود.

مشاهده در وبسایت منبع