جزء به جزء رهن آپارتمان در دردشت

اگر جزو کسانی هستید که برای سکونت به شرق تهران فکر می کنید و ترجیح می دهید ازپرداخت اجاره خلاص شوید، در اینجا برای شما چند و چون رهن آپارتمان در دردشت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مروری بر آگهی های موجود در سایت دیوار نشان می دهد که حداقل مبلغی که باید برای رهن آپارتمان ...

اگر جزو کسانی هستید که برای سکونت به شرق تهران فکر می کنید و ترجیح می دهید ازپرداخت اجاره خلاص شوید، در اینجا برای شما چند و چون رهن آپارتمان در دردشت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مروری بر آگهی های موجود در سایت دیوار نشان می دهد که حداقل مبلغی که باید برای رهن آپارتمان در دردشت بپردازید ۶۰ میلیون تومان است. آن هم برای یک واحد ۴۰ متری که برای مجردها و در بهترین حالت زوج های جوان می تواند مناسب باشد. البته به لحاظ جغرافیایی موقعیت خوبی دارد چون در اطراف میدان نهم واقع شده و پارکینگ و انباری هم دارد. به نظرمی رسدهرچه ازسمت دردشت به سمت هفت حوض نزدیک ترشویم قیمت ها بالاترمی روند.
به گزارش تابناک، آپارتمان ۵۵ متری را در همین محدوده با رهن ۶۵ میلیون تومان می توان پیدا کرد. اگر بخواهید به سراغ واحدهای لوکس بروید قیمت به مراتب بالاتر می رود. مثلا رهن ۵۵ متری نوساز، با پارکینگ، آسانسور،انباری، تراس خیلی بزرگ، گاز رومیزی شیشه ای، کف سرامیک، درب ضدسرقت و ... ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. برای اجاره یا رهن آپارتمان در دردشت زیاد به دنبال خانه های نوسازنباشید. چون علاوه برگران تربودن آنها، دربیشترموارد مالک آن برای تامین پول خرید خود اجاره یا رهن می دهد، بنابراین سال آینده دوباره مجبور به اسباب کشی خواهید بود. بر طبق بررسی های انجام شده، خانه های سه تا ده ساله گزینه های مناسب تری هستند. در میدان نخجیر ۵۵ متری سه سال ساخت با امکانات کامل و دسترسی عالی به ایستگاه مترو و پایانه اتوبوسرانی ۷۵ میلیون تومان رهن داده می شود.

میانگین رهن واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متری در دردشت چیزی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در می‎آید. رهن یک مورد تر و تمیز و تک خوابه ۶۰ متری در خیابان عابدی ۶۵ میلیون تومان ارزیابی شده است. عابدی بین میدان دوم و چهارم واقع شده و از یک سو به اتوبان باقری و از سوی دیگر به خیابان دردشت منتهی می شود. حتی ۶۵ متری هم به همین قیمت موجود است. در میدان سوم، طبقه چهارم، دو خوابه، دارای انباری و نورگیری عالی و البته بدون پارکینگ و آسانسور. با این حال به لحاظ قیمت و متراژ برای خانه اولی های جوان که از پس چهار طبقه پله برمی‎آیند گزینه مناسبی است. گران قیمت ترین واحد در این طیف مساحت، ۷۰ متری نوساز و دوخوابه با امکانات کامل می باشد که در خیابان نادعلی واقع و به اتوبان باقری منتهی شده است. رهن این آپارتمان ۱۲۰ میلیون تومان عنوان شده و قابل تبدیل به رهن و اجاره هم هست.

رهن ۷۵ متری قدیمی و بازسازی شده را با ۷۰ میلیون تومان هم در موارد معدود می توان جمع و جور کرد. یک مورد در همین متراژ و قیمت در میدان دوم دردشت آگهی شده منتها هنگام رهن خانه های خیلی قدیمی باید دقت کنید. چون عموما در طی دوران سکونت هزینه هایی را روی دست شما می گذارند که صاحب خانه آنها را تقبل نمی کند. اگر به دنبال واحد بزرگتر از ۸۰ متر برای رهن آپارتمان در دردشت هستید، حداقل بودجه مورد نیاز شما ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود. میانگین نرخ رهن در متراژ ۸۰ تا ۹۰ متر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در بن بست های چسبیده به باقری رهن دو واحد نوساز ۸۵ و ۹۰ متری با امکانات کامل ۱۳۵ میلیون تومان تعیین شده است. برای موارد دیگری که ۵ تا ۶ سال قدمت بیشتری دارند نرخ رهن کامل چیزی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون پایین تر آمده است.

در نهایت بالای صدمتر، قیمت ها از متری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می شود. البته یک آگهی استثنایی وجود دارد که برای ۱۲۰ متر آپارتمان دوخوابه که چندان قدیمی به نظر نمی رسد و آشپرخانه اوپن و کابینت ام دی اف هم دارد تنها ۱۰۰ میلیون تومان رهن درخواست شده است. بقیه آگهی‎‎ ها از ۱۵۰ میلیون تومان تا ۲۵۰ میلیون تومان در نوسان است. البته ۲۵۰ میلیون رهن کامل مربوط به آپارتمانی ۱۲۵ متری است که در بهترین نقطه خیابان درشت قرار گرفته و نوساز است.

مشاهده در وبسایت منبع