نامه قدردانی انجمن صنایع بهداشتی به معاون وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی؛ انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی ایران در نامه ای به دکتر غلامرضا اصغری معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، عنوان داشت: به نمایندگی از سوی نزدیک به ۳۰۰ واحد تولیدی داخلی و بیش از ۵۰ هزار ...

انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی ایران در نامه‌ای به غلامرضا اصغری معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو از تصمیمات و دستورالعمل‌های سازمان غذا و دارو برای حمایت از تولید و اشتغال داخلی تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی؛ انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی ایران در نامه‌ای به دکتر غلامرضا اصغری معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، عنوان داشت: به نمایندگی از سوی نزدیک به ۳۰۰ واحد تولیدی داخلی و بیش از ۵۰ هزار نفر کارکنان شاغل مستقیم در این صنف، به دنبال تماس‌های مکرر و متعدد اعضای انجمن، برخورد فرض واجب دید تا از تصمیمات و دستورالعمل‌های صادره از سوی سازمان غذا و دارو در امر حمایت از تولید و اشتغال داخلی که در نوع خود بسیار کم سابقه بوده است، تشکر و قدردانی نماید.

ایجاد شرایط رقابت حداقلی برابر با واردات خارجی برای تولید داخل در حد آرزویی دست نیافتنی بود که با ملاحظات و اعمال مدیریت جدید، موجی از شور و شعف را در تک تک تولیدکننده‌های داخلی ایجاد نموده است.

شرکت‌های داخلی با ظرفیت واقعی حداقل ۲.۲ برابر کل نیاز کشور و مجهز به بهترین ماشین آلات، تجهیزات و آزمایشگاه‌های کنترل کیفی در حالی که در بسیاری از حوزه‌ها صادرات نیز داشته و در تست‌ها و آزمایشات متعدد محصولات از انواع خارجی مشابه، حائز کیفیت برتر بوده اند در رقابت با محصولات خارجی که به گواه آمار صادره از مراجع گوناگون بیش از ۶۳ درصد بازار را به صورت قاچاق پوشش داده اند، همواره در رقابتی سخت و جانفرسا ادامه حیات داده اند.

واردات قاچاق از مبادی مختلف و بداظهاری‌های عجیب گمرکی که موجب عدم پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، مالیات ارزش افزوده و مالیات عملکرد گردیده و نیز عدم صدور فاکتور رسمی و توزیع غیرقانونی، همه و همه عوامل محدود کننده فعالیت‌های مشروع و قانونی تولیدکنندگان بوده است.

۱- صدور دستور ثبت نمایندگی‌های خارجی (به منظور پاسخگویی شفاف در امر واردات)

۲- تشویق و الزام واردکنندگان به تولید در ظرفیت‌های خالی کارخانجات کشور یا تاسیس کارخانه (همانند آنچه همین کمپانی‌ها و برند‌ها در بسیاری از کشور‌های دیگر انجام می‌دهند)

۳- الزام به نوشتار فارسی بر روی جعبه‌های محصولات وارداتی (که در کشور‌های پیشرفته و حتی در کشور‌های همسایه ایران مانند عراق و ارمنستان و ... به دلایل متعدد الزامی است)

۴- درج قیمت مصرف کننده بر روی محصولات خارجی مانند محصولات داخلی (به منظور ایجاد شرایط برابر)

۵- بازنگری در ارزش و تعرفه‌های گمرکی محصولات وارداتی (به منظور جلوگیری از بداظهاری)

دعای خیر ده‌ها هزار نفر خانواده مجموعه‌های تولیدی کشور در سالی که با تاکیدات رهبری، تولید داخلی می‌بایستی در صدر فعالیت‌های حمایتی دولت باشد، همراه و پشتیبان آن عزیزان خواهد بود.


مشاهده در وبسایت منبع