حذف تولید داخل خط قرمز ماست/ وزیر واردکننده اجناس آمریکایی به کالای ایرانی بی اهمیت است

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در صحن علنی امروز (سه شنبه ۲۸ فروردین) سوال خود را از وزیر بهداشت و درمان در رابطه با اینکه چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور مجوز واردات صادر می شود، تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در صحن علنی امروز (سه شنبه ۲۸ فروردین) سوال خود را از وزیر بهداشت و درمان در رابطه با اینکه چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور مجوز واردات صادر می شود، تشریح کرد.
وی با بیان اینکه تمامی اظهارات و توضیحات وزیر بهداشت و درمان کذب است، گفت: مدارک مستند صحبت های بنده نزد نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان موجود است و اکنون با واردات تجهیزات پزشکی دیالیز به کشور خیانت می شود.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: برخی مسئولان مانند وزیر بهداشت و درمان تولید داخل را نابود می کنند، حذف تولید داخل در وضعیت کنونی خط قرمز ماست.

قاضی پور تاکید کرد: در حالیکه یک کارگر کالایی با کیفیت تولید و صادر می کند جای شرم دارد که به جای حمایت از آنها از کشورهای دیگر واردات انجام می دهند، کجای این اقدامات حمایت از اقتصاد مقاومتی است؟

وی با بیان اینکه افتخار کشور در خودکفایی است، گفت: آقای وزیر! شما از شرکت های تجهیزات پزشکی حمایت کرده و آنها را به عنوان شرکت های عالی معرفی می کنید، اما در همان حال تجهیزات پزشکی را از چین وارد می کنید.

نماینده مردم ارومیه گفت: وزیر وارداتی نباید به فکر تولید هم باشد، شما واردکننده لنز چشم آرکان آمریکایی هستید که وابسته به صهیونیست هاست، لذا نباید دغدغه کارگر ایرانی را هم داشته باشید.

قاضی پور خطاب به وزیر بهداشت گفت: وزیری که ماشین پورشه سوار می شود و اجناس آمریکایی وارد می کند کالای ایرانی در چشمش باید بی اهمیت باشد.

وی تصریح کرد: سال پیش درخواست واردات لوله های تصفیه دیالیز را داشتید که کمیسیون بهداشت مجلس اجازه نداد، آن زمانی که صافی دیالیز در کشور تولید نداشتیم، کشورهای خارجی به چند برابر قیمت به نامردی به ما می فروختند، اما بعد از تولید در داخل قیمت شان را کم کردند.

نماینده مردم ارومیه گفت: اکنون در حالیکه یک وزیر به واردات علاقه دارد آنها عقده خود را خالی می کنند.

قاضی پور در بخش دوم اظهارات خود در پاسخ به اظهارات قاضی زاده هاشمی گفت: بنده نه توده ای و نه منافق هستم و مرگ بر منافق زمان.

وی تاکید کرد: آقای وزیر می گوید قیمت جنس داخلی را دو برابر می دهد، در حالیکه وزارت بهداشت قیمت کالاهای پزشکی را تعیین می کند پس اگر چندبرابر است هم خودشان تعیین می کنند.

نماینده مردم ارومیه اظهار کرد: وزیر بهداشت در کمیسیون اظهار کرد که تولیدکنندگان دزد هستند، اما بنده به عنوان عضو فراکسیون کارگری می گویم اگر کسی به تولیدگران و کارگران بگوید دزد بنده به وی می گویم شاه دزد.

قاضی پور تصریح کرد: اگر وزارت بهداشت قصد حمایت از تولید داخل را داشت این همه قوانین را نادیده نمی گرفت، شما گوش فلک را کَر کردید که فیلتر داخلی چند برابر قیمت خارجی است، اما آیا تاکنون از تولیدکنندگان پرسیده اید چرا؟

وی بیان کرد: در تمام دنیا از تولیدکنندگان خود حمایت می کنند، اما در کشور ما تمام یارانه به واردکنندگان داده می شود و تنها ادعای حمایت از تولید داخل را داریم و ما فراکسیون کارگری به این راحتی از این موضوع نمی گذریم.

نماینده مردم ارومیه خطاب به قاضی زاده هاشمی گفت: بنده را با شکایت از قوه قضائیه نترسانید پیش از شما هم معاون سیاسی و رئیس جمهور سابق از من شکایت کردند و یک مرد به دادگاه می رود واز خودش دفاع می کند.

قاضی پور بیان کرد: بنده حاضرم برای حمایت از تولید ملی اعدام شوم، اما نظام باید پایدار بماند و تنها حرف من این است که نگذارید دلالان این میان باشند و حاضرم اینجا شلاق بخورم.

در این میان با پایان اظهارات قاضی پور، رئیس جلسه از وی نظرش را درباره پاسخ وزیر بهداشت پرسید که این نماینده مردم ارومیه تاکید کرد: بنده عقب نشینی نمی کنم و تهدیدپذیر هم نیستم بنابراین باید رای گیری شود.

در نهایت نمایندگان با ۷۰ رای موافق، رای مخالف، رای ممتنع ۱۱۵ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۰۶ رای ماخوذه سوال از وزیر بهداشت را وارد ندانستند.

انتهای پیام/

قاضی پور: حاضرم برای حمایت از تولید ملی اعدام شوم

مشاهده در وبسایت منبع