تخریب دیواره ساحلی پلدختر به دلیل سیلاب/ آب بخشی از شهر قطع شد

صمد چراغی پور با اشاره به اینکه بخشی از دیواره ساحلی شهر پلدختر در جریان سیلاب های اخیر تخریب شد اظهار داشت: براثر تخریب این بخش از دیواره ساحلی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مترمربع از خیابان ولی عصر (عج) شهر پلدختر، جداول شهری، معابر و کانال ها دچار خسارت شد. به گزارش نامه نیوز وی افزود: ...

صمد چراغی پور با اشاره به اینکه بخشی از دیواره ساحلی شهر پلدختر در جریان سیلاب های اخیر تخریب شد اظهار داشت: براثر تخریب این بخش از دیواره ساحلی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مترمربع از خیابان ولی عصر (عج) شهر پلدختر، جداول شهری، معابر و کانال ها دچار خسارت شد.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: همچنین براثر این تخریب به تاسیسات آب آشامیدنی و برق خیابان ولی عصر (عج) شهر پلدختر خسارت وارد شد و آب آشامیدنی این منطقه قطع شد.

شهردار پلدختر گفت: درمجموع برای مرمت دیواره ساحلی و جبران خسارات وارده مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار لازم است.

چراغی پور افزود: هم اکنون عوامل شهرداری پلدختر به دپو مخلوط سنگ و شن در محل تخریب اقدام کردند و روز پنج شنبه (فردا) کار اصلی را آغاز می کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از خسارات بیشتر در حالت فعلی مسیر کانال ولی عصر (عج) شهر مسدود می شود تا در وقت معین اقدام به اصلاح و مرمت شود.

شهردار پلدختر گفت: هم اکنون تردد در این خیابان با اخلال مواجه شده و چنانچه این روند به سمت عقب ادامه پیدا کند مغازه های شهرداری و منازل مسیر در معرض خطر قرار می گیرند.

مدیر منابع آب شهری پلدختر نیز در این رابطه در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس تماس تلفنی شهروندان مبنی بر تخریب بخشی از دیواره ساحلی شهر در خیابان ولی عصر (عج) براثر بارندگی ها و شکستگی لوله آب آشامیدنی و قطعی آب آشامیدنی حدفاصل خیابان هفتم تیر، امدادگران تیم اتفاقات به محل اعزام شدند.

شهاب محمودی افزود: براثر تخریب دیواره ساحلی در بخش شرقی شهر لوله فارسیت با قطر۱۵۰ میلی متر دچار شکستگی و آب آشامیدنی ساکنان قطع شد.

مدیر منابع آب شهری پلدختر گفت: همچنین بر اثر این حادثه به کانال آب های سطحی خسارت زیادی وارد شده و میزان خسارت وارده تا کنون مشخص نشده و منوط به نظر کارشناس است.

مشاهده در وبسایت منبع