بررسی راهکارهای گسترش تقویت ارتباط جمعیت هلال احمر با نهادهای حوزوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم حجت الاسلام و المسلمین اعرافی در دیدار امروز رئیس و مسئولان جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به جایگاه رفیع کمک رسانی و امداد به حادثه دیدگان و نیازمندان در فرهنگ اسلامی گفت : جمعیت هلال احمر با تکیه بر اصل مهم کمک به دیگران بدون درنظرگرفتن ...

در نشست مدير حوزه هاي عمليه و رئیس سازمان جمعیت هلال احمر راهکارهای تقويت ارتباط این دو نهاد در بخشهای مختلف بویژه ارائه آموزش هاي کاربردي ، فرهنگ سازي و اجراي طرح هاي پژوهشي و علمی بررسی شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم حجت الاسلام و المسلمين اعرافي در ديدار امروز رئيس و مسئولان جمعيت هلال احمر کشور با اشاره به جايگاه رفيع کمک رساني و امداد به حادثه ديدگان و نيازمندان در فرهنگ اسلامي گفت : جمعيت هلال احمر با تکيه بر اصل مهم کمک به ديگران بدون درنظرگرفتن مولفه هاي ديني و مذهبي سهم بسياري در کاهش آلام و درد و رنج هاي افراد حادثه ديده و نيازمند به کمک در اقصا نقاط جهان دارد.

وي با تاکيد بر ضرورت گسترش همکاريها و تعامل بين حوزه و هلال احمر با هدف بهره گيري از ظرفيت هاي دو طرف تصريح کرد: اين نهاد مي توانند در ارائه آموزش هاي کاربردي ، فرهنگ سازي ، اجراي طرح هاي پژوهشي و علمي ،گسترش سطح خدمات در امداد و نجات با يکديگر تعامل و همکاري کنند.

مدير حوزه هاي علميه افزود: انتقال و آموزش مهارت هاي امداد و نجات به طلاب حوزه هاي علميه و دانش آموختگان و دانشجويان جامعه المصطفي العالميه زمينه ساز افزايش و تقويت ارائه خدمات در حوادث و امداد رساني به افراد مختلف در داخل و خارج کشور مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين اعرافي همچنين بر ضرورت تدوين برنامه هاي راهبردي و کلان در ابعاد مختلف و براي هر يک از نهاد ها براساس اسناد بالادستي تاکيد کرد.

وي در پايان خواستار نگاه جامع و فرابخشي همه نهادها در برابر حوادث و فرهنگ سازي در زمينه انجام اقدامات پيشگيرانه با هدف کاهش آسيب ها و تلفات در حوادث و بلايا شد.

در ابتداي اين ديدار دکتر پيوندي رئيس جمعيت هلال احمر کشور گزارشي از برنامه ها و اقدامات اين جمعيت در سال جاري و آمادگي در برابر حوادث احتمالي بيان کرد.

 


مشاهده در وبسایت منبع