دعوت به کتابخوانی امر به معروف است

مهران رجبی بازیگر تلویزیون و سینما در حاشیه بازدید از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه چند روزی بود که تصمیم داشتم به نمایشگاه کتاب بیایم اما فرصت نمی کردم، گفت: در حال حاضر مشغول بازی در یک فیلم ...

مهران رجبی بازیگر تلویزیون و سینما در حاشیه بازدید از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه چند روزی بود که تصمیم داشتم به نمایشگاه کتاب بیایم اما فرصت نمی کردم، گفت: در حال حاضر مشغول بازی در یک فیلم به کارگردانی کیانوش عیاری هستم که فیلمبرداری آن روبروی مصلی امام خمینی (ره) انجام می شود و همین موضوع باعث شد که بالاخره بتوانم همزمان با مراسم رونمایی از کتاب مسعود ده نمکی در نمایشگاه حضور یابم.
وی درخصوص استقبال مردمی از نمایشگاه اظهار داشت: متوجه شدم که استقبال مردمی نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و تاکنون ۶۷ میلیارد تومان کتاب توسط بازدیدکنندگان خریداری شده است که این خبر باعث خوشحالی است .

بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به اینکه هنرمندان و افراد مشهور تا چه اندازه در تشویق مردم به کتابخوانی نقش دارند؟ اظهار کرد: در هر برنامه و موقعیتی به مردم می گوییم کتاب بخوانند؛ دعوت به کتابخوانی امر به معروف است و کسی از کتاب خواندن ضرر نکرده است. اما همزمان باید حواسمان باشد که چه کتاب هایی می خوانیم.

رجبی گفت: من معتقد هستم بعضی از کتابها ارزش یکبار خواندن را هم ندارند. اما در هر حال ذات کتاب خواندنی است. امیدوارم روزی برسد که تعداد ناشر نسبت به کسانی که کتاب میخواهند کمتر باشد و بحران ناشر داشته باشیم.


مشاهده در وبسایت منبع