امسال مرمت و بازسازی گلزار شهدای آذربایجان غربی پایان می یابد

به گزارش ایسنا، تقی کهوریان در نخستین جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا با بیان اینکه بیش از ۹۴ درصد از گلزار شهدا ی شهرستانهای استان ساماندهی شده است گفت:حفظ مزار مطهر شهدا به عنوان عناصر موثر فرهنگی درانتقال پیام فرهنگ رشادت و مجاهدت به نسل های آینده امری ضروری است و بر همین ...

معاون استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مرمت و بازسازی مزار شهدا دراستان امسال به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایسنا، تقی کهوریان در نخستین جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا با بیان اینکه بیش از 94 درصد از گلزار شهدا ی شهرستانهای استان ساماندهی شده است گفت:حفظ مزار مطهر شهدا به عنوان عناصر موثر فرهنگی درانتقال پیام فرهنگ رشادت و مجاهدت به نسل‌های آینده امری ضروری است و بر همین اساس مرمت و بازسازی مزار شهدا دراستان امسال به اتمام می‌رسد.

وی بر تامین خدمات مورد نیاز گلزارهای شهدا در مناطق شهری و روستایی تاکید کرد و افزود:با پایان عملیات ساماندهی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پس از تحویل گلزارها مسئولیت نگهداری و مرمت آن را برعهده دارند و باید منابع اعتباری لازم را پیش‌بینی کنند.

کهوریان افزود:برای تکمیل برنامه ساماندهی این اماکن مطهر 9 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که از این میزان 6 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و 3 میلیارد ریال نیز از محل مشارکت شهرداریها اختصاص می‌یابد.

مهدی فعال مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: از مجموع 9243 مزار شهید در شهرها و روستاهای استان،8881  مزار ساماندهی شده است.

انتهای پیام


مشاهده در وبسایت منبع