مهلت ثبت نام سنجش هوش ویژه داوطلبان پایه هفتم سمپاد تا فردا/ خانواده ها دانش آموزان را تحت فشار نگذارند

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «سنجش هوش دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپاد و اینکه آیا سنجش یک مدل آزمون محسوب نمی شود؟

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «سنجش هوش دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپاد و اینکه آیا سنجش یک مدل آزمون محسوب نمی شود؟» ، اظهار کرد: آزمونی که مردود و مطرود در ذهن وزیر آموزش و پرورش است، آزمون پیشرفت تحصیلی است؛ به عبارت دیگر دانش آموزان، بچگی را کنار بگذارند و فقط درس بخوانند تا در آزمون قبول شوند.
وی ادامه داد: به هرحال آزمون به عنوان یک سنجه باید وجود داشته باشد و مدارس، ورودی دانش آموزان را بر اساس یک مواردی در نظر بگیرند ولی آزمون پیشرفت تحصیلی مورد نظر نیست.

مهاجرانی به سنجش هوش اشاره کرد و گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپاد برای سنجش هوش از روز ۱۹ خرداد ماه آغاز شد و تا فردا ۲۴ خرداد ماه ادامه دارد و سنجش هم در تاریخ ۵ مرداد ماه انجام می شود.

وی با بیان اینکه اسامی پذیرفته شدگان در نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود، گفت: دانش آموزان علاقه مند به ثبت نام به آدرس hoosh.medu.ir مراجعه کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به خانواده ها توصیه هایی داشت و اظهار کرد: خانواده ها بگذارند که بچه های شان، خودشان باشند و بچه های شان را کمک کنند که درون خودشان را پیدا کنند.

وی افزود: خانواده ها، بچه ها را تحت فشار نگذازند و بدانند که این کمال گرایی که برخی خانواده ها گرفتارش شدند، هم به خودشان و هم به جامعه آسیب می زند و فقط جیب عده ای از افراد که کسب و کارشان است را پُر پول می کند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع