مسمومیت کارگران در کارگاه تجاری باقرشهر ارتباطی به آب آشامیدنی ندارد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، در پی انتشار خبر مسمومیت ۹ نفر از کارگران یک کارگاه تجاری در باقرشهر ناشی از نوشیدن چای با آب آلوده در رسانه ها و خبرگزاری ها، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ (شهرری) با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که مسمومیت ایجاد شده به هیچ وجه به آب آشامیدنی ...

رسانه ها و دست اندرکاران خدمات شهری در انعکاس رویدادهایی همچون بهداشت و کیفیت آب که دغدغه مردمی را به دنبال دارد مسئولانه تر برخورد کنند.
 به گزارش خبرگزاري صداوسيما ، در پی انتشار خبر مسمومیت 9 نفر از کارگران یک کارگاه تجاری در باقرشهر ناشی از نوشیدن چای با آب آلوده در رسانه ها و خبرگزاری ها، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب منطقه6 (شهرری) با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که مسمومیت ایجاد شده به هیچ وجه به آب آشامیدنی مربوط نبوده و آب شبکه توزیع باقرشهر هیچگونه مشکل بهداشتی ندارد.
  این اطلاعیه می افزاید: بررسی ها و نمونه گیری های اولیه که توسط اداره بهداشت و درمان  شهرستان ری و آزمایشگاه کنترل کیفیت و بهداشت آب منطقه و همچنین آزمایشگاه مرجع آبفای استان تهران انجام شده بر این امر تاکید دارد که به طور قطع آب شبکه آبرسانی سالم و بهداشتی بوده و نقشی در ایجاد مسمومیت نداشته است. مشکل به وجود آمده بر اثر عاملی غیر از آب و از داخل کارگاه بوده که در حال بررسی است و به زودی از سوی مسئولان و مراجع ذی صلاح اعلام و رسانه ای خواهد شد.     روابط عمومی آبفای منطقه6 (شهرری) در این اطلاعیه با اشاره به حساسیت مقوله آب برای جامعه و شهروندان و لزوم دقت در انتشار خبرهای این حوزه به ویژه در زمینه بهداشت و کیفیت آب، از مسئولان،  دست اندرکاران و اصحاب محترم رسانه درخواست کرد تا همچون گذشته در انتشار اخبار و رویداهای خبری مسئولانه برخورد کنند و با بررسی حداقلی، دقت را بر سرعت انتشار خبر مقدم بدانند و از انتشار خبرهایی که هنوز درستی یا نادرستی آن تایید نشده و نیازمند کار و نظر کارشناسی و تخصصی است خودداری کنند؛ چرا که یک خبر نادرست در حوزه هایی همچون آب می تواند موجب نگرانی مردم و تشویش اذهان عمومی شود.
  لازم به ذکر است که کیفیت و بهداشت آب منطقه به صورت شبانه روزی و برخط(آنلاین) از طریق 34 ایستگاه کنترل کیفی و بهداشتی در حال پایش است و کوچک ترین مشکل به جود آمده در کیفیت و بهداشت آب به صورت لحظه ای رصد و پیگیری می شود. ضمن آنکه روزانه به صورت پیش بینی نشده و دوره ای آب آشامیدنی 13 نقطه از شبکه آب منطقه نمونه گیری و با انجام آزمایش های مختلفی چون سموم، بیولوژی، میکروبی، فلزات سنگین و ...، بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی شبکه توزیع آب منطقه مورد بررسی قرار می گیرد.

مشاهده در وبسایت منبع