آماده باش محیط بانان در تعطیلات عید فطر

علی تیموری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: با توجه به بارش های بهاری و میزان نسبتا خوب پوشش گیاهی در مناطق چهارگانه محیط زیست و جنگل ها و مراتع در وضع خوبی است لذا احتمال آتش سوزی در این مناطق با توجه به گرمای هوا وجود دارد.

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به تعطیلی آخر هفته و مناسبت عید سعید فطر همه محیط بانان کشور آماده باش هستند.
علی تیموری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: با توجه به بارش های بهاری و میزان نسبتا خوب پوشش گیاهی در مناطق چهارگانه محیط زیست و جنگل ها و مراتع در وضع خوبی است لذا احتمال آتش سوزی در این مناطق با توجه به گرمای هوا وجود دارد. وی ادامه داد: در این تعطیلات جوامع بومی و محلی ، طبیعت گران و گردشگران با رفتن به طبیعت و برپا کردن آتش در صورت سهل انگاری می توانند حادثه بزرگی در طبیعت بیافرینند که این موضوع مشکلات بسیاری برای تمامی عوامل محیط بان ، هلال احمر،آتش نشانی و وزارت دفاع در پی دارد و از لحاظ مالی نیز بار زیادی به سازمان محیط زیست تحمیل می کند و از لحاظ تنوع زیستی هم تخریب جبران ناپذیری بر جا می گذارد.
تیموری تصریح کرد: در روزهای اخیر ابلاغیه به ادارات محیط زیست کشور مبنی بر اینکه یگان حفاظت از طبیعت محیط زیست برای پیشگیری از آتش سوزی اقدام کند ، آموزش هایی به جوامع محلی و در مکان هایی که گردشگران در آن تردد می کنند داده شده است تا از آتش سوزی های احتمالی جلوگیری به عمل آید.
مدیرکل دفتر شکار وصید محیط زیست گفت: در ابتدای سال جاری طبق تفاهم نامه ای که با وزارت دفاع انجام داده بودیم بخش زیادی از وسایل کنترل اتش شوزی در سطح کشور خریداری شده است که از جمله می توان به لباس حریق، کفش ، فلکس و بسته تجهیزاتی اشاره کرد و این امکانات به ادارات محیط زیست سراسر کشور تزریق شده که در صورت رخداد آتش سوزی بتوانند از امکانات استفاده کنند.
تیموری گفت: مردم نیز می توانند در این روزها به کمک محیط زیست بیایند و در صورت اطلاع از آتش سوزی احتمالی ماموران محیط زیست را با شماره 1340 آگاه کنند.
وی ادامه داد: در سال جاری نسبت به سال های گذشته در مناطق چهارگانه محیط زیست 50 درصد کاهش آتش سوزی داشته ایم.
تیموری خاطر نشان کرد:در ایام تعطیلات نیروهای محیط بان به مرخصی نمی روند تا بتوانند برای حفظ صیانت از طبیعت اقدام کنند.
 

مشاهده در وبسایت منبع