حزب ملی مسلم لیگ از حضور در انتخابات پاکستان منع شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیسیون انتخاباتی پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد حضور یک حزب سیاسی پاکستانی؛ شاخه گروه وابسته به حملات سال ۲۰۰۸ بمبئی که اخیرا در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته، در انتخابات ماه ژوئیه ممنوع شده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیسیون انتخاباتی پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد حضور یک حزب سیاسی پاکستانی؛ شاخه گروه وابسته به حملات سال 2008 بمبئی که اخیرا در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته، در انتخابات ماه ژوئیه ممنوع شده است.

الطاف احمد سخنگوی کمیسیون انتخاباتی پاکستان اعلام کرد: کمیسیون انتخاباتی پاکستان درخواست ثبت نام ملی مسلم لیگ را به عنوان حزب سیاسی رد کرد. وی افزود: سندی مربوط به جزئیات این درخواست متعاقبا منتشر خواهد شد.  حزب ملی مسلم لیگ توسط جماعت الدعوه راه اندازی شده است که سازمان ملل آن را گروهی تروریستی می داند و هند نیز آن را آیینه تمام نامی لشگر طیبه می داند که به ارتباط با حملات بمبئی متهم است. آمریکا در ماه آوریل حزب ملی مسلم لیگ را در فهرست سیاه خود قرار داد. در آن زمان این حزب اقدام ‌آمریکا را «نقض حاکمیت و قانون اساسی پاکستان» دانست. 
مقامات در ماه فوریه دارایی های جماعت الدعوه را توقیف کردند. حافظ سعید رهبر جماعت الدعوه به عنوان یکی از مسئولان احتمالی حملات سال 2008 بمبئی شناخته می شود. آمریکا در سال 2012 جایزه 10 میلیون دلاری برای هرگونه اطلاعاتی تعیین کرد که به بازداشت حافظ سعید منجر شود. وی همچنین یکی از افراد تحت پیگرد از سوی هند بود.
جماعت الدعوه، که به عقیده سازمان ملل متحد احتمالا با القاعده و طالبان نیز ارتباط دارد،‌ به دلیل جمع آوری کمک برای اهداف بشردوستانه پس از بلایای طبیعی در پاکستان بسیار محبوب است. 
در حملات بمبئی 166 نفر از جمله 6 آمریکایی کشته شدند. نیروهای هندی طی سه روز برای آزاد کردن مناطق مختلف شهر از دست مهاجمان مبارزه کردند.انتخابات پارلمانی پاکستان 25 ژوئیه برگزار می شود .

مشاهده در وبسایت منبع