اعتراف سازندگان اپ لالیگا به جاسوسی از کاربران

به گزارش روزپلاس، همه سایت ها و اپلیکیشن ها از اینکه به حریم شخصی کاربران خود احترام می گذارند و از اطلاعات شخصی آن ها فقط در صورت اجازه آن ها استفاده می کنند، صحبت می کنند. این در حالی است که سازندگان اپلیکیشن فوتبالی کشور اسپانیا به نام لالیگا اعتراف کرده اند که هدف از ساخت ...

به گزارش روزپلاس، همه سایت ها و اپلیکیشن ها از اینکه به حریم شخصی کاربران خود احترام می گذارند و از اطلاعات شخصی آن ها فقط در صورت اجازه آن ها استفاده می کنند، صحبت می کنند. این در حالی است که سازندگان اپلیکیشن فوتبالی کشور اسپانیا به نام لالیگا اعتراف کرده اند که هدف از ساخت این اپلیکیشن جاسوسی از کاربران بوده است.
بر اساس گزارشی که در روزنامه El Diario منتشر شده بود، این شرکت با دسترسی به برنامه موقعیت مکان یاب کاربران و در صورت لزوم روشن کردن میکروفون دستگاه های آن ها از اینکه این کاربران کار غیرقانونی انجام ندهند، اطمینان حاصل می کنند. پخش بازی های فوتبال برای کشورها هزینه های سنگینی در پی دارد که طرفداران تیم هایی از جمله بارسلونا و اتلتیکو مادرید باید برای تماشای آن ها مبلغی را پرداخت کنند. این برنامه برای این استفاده می شود تا از اینگونه اقدامات غیرقانونی جلوگیری شود.

گفتنی است؛ مسئولان لالیگا اعلام کرده اند در پی پخش بازی های فوتبال لیگ اسپانیا تا کنون ۱۵۰ میلیون یورو از دست داده است. این مسئولان در دادگاه های مختلف از این عملکرد خود دفاع و عنوان کرده اند که از این اپلیکیشن فقط برای روشن کردن میکروفون ها استفاده کرده است نه برای دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران و هیچگونه اطلاعاتی را ذخیره نمی کند. با توجه به اینکه هزاران کاربر در اسپانیا از این اپ استفاده می کنند، آژانس حفاظت از اطلاعات اسپانیا در صدد است تا ادامه کار این اپلیکیشن در اسپانیا را منحل کند.

باشگاه خبرنگاران

مشاهده در وبسایت منبع