فداکاری بزرگ مامور پلیس مانع فرار ۳ زندانی شد

- مامور جوان نیروی انتظامی جانش را فدا کرد اما اجازه نداد نقشه فراری دادن ۳ زندانی عملی شود. او که ۴ گلوله به بدنش اصابت کرده بود، تا پای جان مقاومت کرد وتوانست با فراری دادن مرد مسلح متهمان را به زندان منتقل کند.

بعدازظهر ۲۰خردادماه پس از اینکه جلسه رسیدگی به اتهامات ۳مرد تبهکار در دادسرای شهرستان رامشیر در استان خوزستان به پایان رسید، ۲مامور پلیس درحالی که متهمان را به هم دستبند زده بودند، آنها را از محوطه دادسرا خارج و به داخل خودرو منتقل کردند تا به زندان رامهرمز منتقل کنند. یکی از این ۳مرد از اشرار معروف منطقه بود که بارها به جرم تیراندازی و درگیری دستگیر شده و به زندان افتاده بود و از مدتی قبل نیز به همین جرم دستگیر شده و رسیدگی به پرونده اش در دادسرا جریان داشت.
۲مامور پلیس، متهمان را به داخل خودرو منتقل کردند و گروهبان نوید حقیقت شناس پشت فرمان نشست و ماشین شروع به حرکت کرد. آنها به سمت زندان رامهرمز در حرکت بودند و قرار بود متهمان را تحویل زندان دهند اما در میانه راه با حمله ای ناگهانی روبه رو شدند.

مرد موتورسواری درحالی که سلاح گرم در دست داشت، به خودروی حمل متهمان نزدیک شد و وقتی در چند قدمی راننده قرار گرفت، شروع به تیراندازی کرد. ۴گلوله به گروهبان حقیقت شناس برخورد کرد و همدستش نیز بر اثر اصابت گلوله مجروح شد. مامور فداکار پلیس به رغم اینکه مجروح شده بود، برای اینکه مانع فرار زندانیان شود، فرمان خودرو را به سمت موتورسیکلت گرفت و محکم به آن کوبید و همین باعث شد که موتور واژگون شده و مرد مسلح روی زمین پرت شود. بر اثر برخورد او با زمین اسلحه نیز از دستش افتاد و او که می دید هر لحظه ممکن است دستگیر شود، به سرعت از زمین بلند شد و با رها کردن اسلحه و موتور پا به فرار گذاشت.

با فرار مرد مسلح، گروهبان حقیقت شناس با اینکه دچار خونریزی زیادی شده بود، به رانندگی ادامه داد. او می دانست درصورت توقف هر لحظه امکان دارد متهمانی که قرار بود به زندان منتقل شوند، فرار کنند. به همین دلیل به رانندگی ادامه داد و دقایقی بعد خودروی حمل متهمان مقابل زندان شهرستان رامهرمز توقف کرد.

دیگر ماموران با دیدن بدن غرق در خون ۲مامور جوان به کمک آنها شتافتند و هر دو را به بیمارستان منتقل کردند. از سوی دیگر زندانیان نیز بی آنکه موفق به فرار شوند، به داخل زندان انتقال یافتند. از همان زمان تلاش پزشکان بیمارستان برای نجات ماموران فداکار آغاز شد و گرچه گروهبان حقیقت شناس حال وخیمی داشت اما شرایط همکارش بهتر بود و او از خطر مرگ گریخت.

سرهنگ علی قاسم پور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان در گفت وگو با همشهری گفت: از ۴گلوله ای که به بدن گروهبان فداکار اصابت کرده بود، ۳گلوله به شش هایش آسیب جدی رسانده بود. به همین دلیل به رغم تلاش پزشکان، وی پس از ۲روز جدال با مرگ، شامگاه یکشنبه روی تخت بیمارستان به شهادت رسید.

وی ادامه داد: نوید حقیقت شناس حدودا ۲۰ساله، مجرد و تنها فرزند خانواده اش بود که جانش را از دست داد اما اجازه نداد نقشه فراری دادن تبهکاران عملی شود. به گفته سرهنگ قاسم پور، تحقیقات برای دستگیری عامل این تیراندازی در حالی ادامه دارد که بررسی ها نشان می دهد او برادر همان شرور معروفی بوده که به جرم شرارت دستگیر و زندانی شده بود و در حقیقت آن روز قصد داشته با شلیک به ماموران، برادرش را فراری دهد که با فداکاری مامور جوان پلیس ناکام ماند و هم اکنون تحقیقات گسترده پلیس برای دستگیری او ادامه دارد. براساس این گزارش، مراسم تشییع پیکر گروهبان شهید، نوید حقیقت شناس امروز برگزار می شود.

مشاهده در وبسایت منبع