آتش نشانان ناجی داربست های خم شده در باد شدند

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز ، به دنبال تماس شهروندان با سامانه ی ۱۲۵ در ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته و اطلاع رسانی حادثه سقوط داربست، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۵۳ و گروه امداد و نجات ۱۳ را به محل حادثه در خیابان قائم مقام فراهانی، نبش خیابان هفتم ...

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، به دنبال تماس شهروندان با سامانه‌ی ۱۲۵ در ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته و اطلاع رسانی حادثه سقوط داربست، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۵۳ و گروه امداد و نجات ۱۳ را به محل حادثه در خیابان قائم مقام فراهانی، نبش خیابان هفتم روانه کرد.

 

به گفته حسن امیدوار فرمانده آتش نشانان اعزامی، داربست فلزی بزرگی که بر روی نمای بیرونی یک ساختمان ۱۵ طبقه در حال ساخت نصب شده بود، ناگهان در اثر وزش باد شدید به سمت خیابان خم شد و هر لحظه احتمال می‌رفت به پایین و برروی رهگذران و خودرو‌ها سقوط کند.

 


وی ادامه داد: آتش نشانان بنا به موقعیت خطرناک داربست بی درنگ اقدام به گذاشتن علائم هشدار دهنده‌ی ایمنی در اطراف ساختمان کردند.

 


امیدوار اضافه کرد: نیرو‌های عملیات با توجه به احتمال سقوط داربست ها، بلافاصله با ابزار ویژه، داربست‌ها را تثبیت کرده و از افتادن آن به داخل خیابان جلوگیری کردند.

 


فرمانده آتش نشانان با اشاره به این که این حادثه مصدومی به دنبال نداشت، خاطر نشان کرد: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و همچنین انجام هماهنگی‌های لازم با مالک ساختمان، اقدامات احتیاطی برای جمع آوری بخشی از داربست‌ها را انجام دادند.


مشاهده در وبسایت منبع