گلریزان ۳ میلیاردی برای زندانیان

ساعت۲۴ -آدم های مختلفی در جشن حضور دارند از مسئولان گرفته تا بازاری ها و کارمندان... همه و همه با یک هدف در جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان حضور یافته اند و می خواهند گرهی از مشکلات نیازمندان مالی دربند باز کنند.

خراسان/ آدم های مختلفی در جشن حضور دارند از مسئولان گرفته تا بازاری ها و کارمندان... همه و همه با یک هدف در جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان حضور یافته اند و می خواهند گرهی از مشکلات نیازمندان مالی دربند باز کنند. نیازمندانی که به دلیل جرایم غیر عمد و بدهی پشت میله های زندان به سر می برند و در انتظار دستان سخاوتمند خیران نیکوکار و مهربان هستند.
سه شنبه شب، تالار نور مشهد میزبان برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان بود. «قدیرزاده طوسی» رئیس ستاد دیه استان در این مراسم با بیان این که در سال گذشته زمینه آزادی بیش از ۱۰ هزار و ۴۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از طرف مردم، خیران و دستگاه های مختلف فراهم شد، اظهار کرد: از ابتدای امسال نیز بیش از ۲۱۸ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با کمک خیران و مردم نیکوکار از زندان آزاد شده اند. وی همچنین در حاشیه برگزاری این مراسم به «خراسان رضوی» گفت: در جشن گلریزان که برگزار شد کمک خیران در قالب کمک های نقدی، تعهد و تسهیلات اشتغال زایی بوده است که در این زمینه بیش از دو میلیاردو ۵۰ میلیون تومان در جشن گلریزان مشهد و یک میلیارد در شهرستان های استان جمع آوری شد. همچنین به گفته رئیس ستاد دیه استان، استاندار خراسان رضوی و شهردار هر کدام ۵۰ میلیون تومان به جشن گلریزان کمک کردند.حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری استان نیز در این مراسم با بیان این که بیشتر زندانیان جرایم غیر عمد استان، معسر واقعی (نیازمند واقعی) هستند، اظهار کرد: در متون دینی برای حل مشکل یک نیازمند تاکید فراوانی شده است و اجر اخروی و دنیوی فراوانی برای فرد دارد. وی افزود: عده ای که امروز برای آزادی زندانیان در این جا آمده اند ارزش کمک کردن را به خوبی درک کرده اند و تلاش ستاد دیه استان در میان ستاد دیه استان های دیگر واقعا عالی بود.همچنین مهربان، معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور نیز در این مراسم گفت: افرادی هستند که به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می برند و ستاد دیه کشور همواره برای آزادی آن ها تلاش کرده است که در این زمینه از زمان تاسیس این ستاد بیش از ۱۱۳ هزار نفر از زندان آزاد شده اند.

مشاهده در وبسایت منبع