سهم کُردستان در صرفه جویی برق؛ ۸۰ مگاوات

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کُردستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به کمبود بارندگی ها و کاهش تولید برق از محل سد ها بر صرفه جویی و مدیریت این انرژی در استان تاکید کرد.

بیش از پنج هزار مگاوات در کشور کمبود تولید نیروی برق وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کُردستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به کمبود بارندگی‌ها و کاهش تولید برق از محل سد‌ها بر صرفه جویی و مدیریت این انرژی در استان تأکید کرد. هیوا لهونیان با بیان اینکه سهم کُردستان از صرفه جویی برق کشور، ۵۰ تا ۸۰ مگاوات است، گفت: اگر هر یک از ۶۲۴ هزار مشترک برق استان تنها ۱۰۰ وات مصرف برق خود را کاهش دهد ۱۰ مگاوات بیش از سهمیه مورد انتظار در مصرف برق صرفه جویی می‌شود.
سال گذشته، آب پشت سد‌ها ۱۸ میلیارد متر مکعب بود که ۸ میلیارد متر مکعب آن برای تولید برق مصرف شد، امّا امسال این مقدار به ۱۳ میلیارد متر مکعب رسیده و تنها از ۳ میلیارد متر مکعب آن می‌توان برای تولید برق بهره برد.
به گفته مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کُردستان، کشاورزان و ادارات بیش از ۸۰ درصد برق مصرفی را به خود اختصاص داده اند.
وی تصریح کرد: بخش اداری و کشاورزی در ساعت اوج مصرف روزانه و بخش تجاری و خانگی در ساعات اوج مصرف شبانه باید صرفه جویی داشته باشند و صنایع و بانک‌ها هم از مولد‌ها بهره گیرند.
معاون سیاسی ـ. امنیتی استاندار کُردستان هم با اشاره به اینکه مدیریت مصرف برق باید جزء اولویت‌های سال جاری باشد، تأکید کرد: گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی در صرفه جویی برق هفتگی به مدیریت بحران ارائه شود.
حسین خوش اقبال همچنین بر آموزش راهکار‌های مدیریت مصرف به افراد مورد نظر در ادارات برای جلوگیری از بحران، نقش صداوسیما را در اطلاع رسانی به آحاد جامعه برای صرفه جویی یادآور شد.

مشاهده در وبسایت منبع