آماده سازی فضای برپایی نماز باشکوه عید فطر در کهریزک

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ جلال حمزه با اشاره به این خبر گفت: در راستای اهمیت برگزاری نماز باشکوه عید فطر و تامین امکانات و امنیت محیطی این آیین مذهبی، ستاد هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر با حضور مدیران شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، معتمدان و متولیان مساجد و حسینیه ...

با اطلاع رسانی های محیطی انجام شده از سوی مدیریت شهری در سطح محلات کهریزک، اهالی شهر برای اقامه نماز باشکوه عید فطر دعوت شدند.
به گزارش خبرگزاري صداوسيما ؛ جلال حمزه با اشاره به این خبر گفت: در راستای اهمیت برگزاری نماز باشکوه عید فطر و تامین امکانات و امنیت محیطی این آيين مذهبی، ستاد هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر با حضور مدیران شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، معتمدان و متولیان مساجد و حسینیه های شهر، مسئولان کلانتری کهریزک و ... برگزار شد که بر اساس هم اندیشی های صورت گرفته در این ستاد، تمامی تدابیر اجرایی لازم جهت برپایی هرچه باشکوه تر نماز عید سعید فطر، پیش بینی واز سوی مسئولان مربوطه به اجرا درآمد. وی در ادامه افزود: به منظور آگاه سازی شهروندان، بنرهای اطلاع رسانی متعددی در نقاط اصلی و پرتردد شهر جهت اعلام زمان و مکان برپایی نماز عید فطر نصب شده است تا شهروندان با دریافت اطلاعات مورد نظر از فضیلت حضور در نماز باشکوه عید بندگی؛ فطر بی نصیب نمانند.
مدیر روابط عمومی شهرداری کهریزک اظهار داشت: نماز عید فطر ساعت ۸ صبح روز جمعه در كهريزك خيابان مطهري واقع در مقابل مرکز بيمارستان هاشمی نژاد به امامت؛ حجت الاسلام شم آبادی با حضور پرشور و خودجوش اهالی و مسئولان و مدیران شهر کهریزک برگزار می شود.
 وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت مناسب سازی فضای برپایی نماز عید فطر گفت: باتوجه به روایات مذهبی که نماز عید فطر باید در فضایی باز و غیر سرپوشیده برگزار شود، بنا به تاکید شهردار تمامی معابر منتهی به محل برپایی نماز عید فطر، نظافت، پاکسازی‌شستشو شده است و در مسیرهای دسترسی به محل نماز، بنرهای هدایت مسیر نصب شده و محل پارک‌خودرو ها مناسب سازی شده است تا شهروندان در فضایی مناسب و آرام به اقامه نماز عید بپردازند و در پایان نیز با توزیع بسته های پذیرایی از نمازگزاران پذیرایی بعمل می آید.
حمزه در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس تمهیدات ستاد هماهنگی برگزاری نماز عید فطر، ساعاتی قبل از شروع نماز، نیروهای آتش نشانی، نیروهای کلانتری و نیروهای خدمات شهری و اجرایی شهرداری کهریزک جهت برقراری نظم، امنیت و ارائه خدمات به نمازگزاران در محل برپایی نماز آماده باش هستند.


مشاهده در وبسایت منبع