« بدر»: ائتلاف «صدر» و «العامری» موجب جلب رضایت آیت الله سیستانی خواهد شد

یکی از رهبران سازمان بدر عراق با تاکید بر توانمند بودن ائتلاف صورت گرفته میان رهبران «سائرون» و «الفتح»، گفت که این ائتلاف رضایت مرجعیت عالی شیعیان را نیز کسب خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کریم النوری» از رهبران سازمان «بدر» عراق، اعلام کرد که توافق ائتلاف «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر» و ائتلاف «الفتح» به رهبری «هادی العامری» برای تشکل هسته اولیه فراکسیون بزرگ تر در پارلمان جدید عراق، رضایت آیت الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان را کسب خواهد کرد.
وی در گفت وگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» اظهار داشت که ائتلاف سائرون - الفتح، ائتلاف بزرگان و نیروهای قدرتمند در تشکیل دولت آتی است و این توافق به منظور رفع تنش و تنگناها و دور کردن شبح جنگ داخلی از کشور ایجاد شد. این ائتلاف، تشکیل شورای نظامی و دولت فوق العاده در عرصه سیاسی عراق را دور می کند.

النوری افزود: این همپیمانی، همچنین گزینه برگزاری مجدد انتخابات را که برخی طرف ها منادی آن هستند، دور خواهد کرد. ضمن اینکه ایران و آمریکا نیز در این همپیمانی هم نوا هستند و آمریکا نیز مخالف برگزاری مجدد انتخابات است.

وی تصریح کرد که اعلام این همپیمانی امضاء و موافقت مرجعیت دینی عراق را نیز کسب خواهد کرد. این همپیمانی قدرتی دارد که هیچ کس نمی تواند بر خلاف خواست آنها، اوضاع را بحرانی کند.

شنبه پیش، صدر و العامری در نشست خبری مشترک تاکید کردند که برای تشکیل «ائتلاف بزرگتر» در پارلمان عراق به توافق رسیده اند.

ائتلاف «سائرون» عراق به ریاست مقتدی صدر به همراه ائتلاف الفتح به ترتیب بیشترین کرسی های پارلمان عراق را در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور از آن خود کردند و مجموع کرسی های آنان به ۱۰۱ کرسی می رسد .

صدر در این نشست گفت که ائتلاف با الفتح در فضای ملی عراق، حافظ ائتلاف سه گانه بین «سائرون، الحکمة و الوطنیه» است.

امروز نیز اخباری درباره تقویت احتمال پیوستن ائتلاف دولة القانون به ریاست «نوری المالکی» منتشر شد. ( جزئیات بیشتر )

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع