کاهش مخاطب و درآمدهای تبلیغاتی مطبوعات آمریکا در سال ۲۰۱۷

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وال استریت ژورنال، بر اساس مطالعه مرکز تحقیقاتی پیو که روز چهارشنبه منتشر شد، سال ۲۰۱۷ سال سختی برای مطبوعات آمریکا بود چرا که با کاهش مخاطب و درآمدهای تبلیغاتی مواجه شد. ­این مطالعه نشان می دهد در مجموع، متوسط فروش ...

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از وال استريت ژورنال، بر اساس مطالعه مرکز تحقیقاتی پیو که روز چهارشنبه منتشر شد، سال 2017 سال سختی برای مطبوعات آمریکا بود چرا که با کاهش مخاطب و درآمدهای تبلیغاتی مواجه شد. 

­این مطالعه نشان می دهد در مجموع، متوسط فروش روزنامه ها، به صورت چاپ شده یا دیجیتال، چهار درصد نسبت به سال 2016 کاهش داشت. اگر فروش روزنامه های بزرگ مثل نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال را در نظر نگیریم این کاهش به 11 درصد می رسد. در فاصله اواخر مارس 2017 تا اواخر مارس 2018، نیویورک تایمز در چاپ های کاغذی و اینترنتی خود حدود 500 هزار مشترک به دست آورد. وال استریت ژورنال نیز در سال 2017، به طور خالص 180 هزار مشترک جذب کرد. نگران کننده تر اینکه، تعداد بازدیدکنندگان ماهانه پایگاه های اینترنتی 50 روزنامه اول آمریکا یک و هفت دهم درصد کاهش پیدا کرد.
به گفته مایک بارتل که این مطالعه را سرپرستی کرده است، این رقم های بد ممکن است به این ربط داشته باشد که سال 2017 سال بعد از انتخابات بود. از سه سال پیش، بسیاری از عناوین روزنامه ها گذار به سمت دیجیتال را تسریع کردند و دسترسی پولی را به دسترسی رایگان ترجیح دادند.
این راهبرد به همراه افزایش تعرفه ها برای نشریات کاغذی باعث افزایش دو و هفت دهم درصدی درآمدهای حاصل از خوانندگان شد که این اتفاق برای ششمین سال پیاپی رقم خورد. در مورد تبلیغات، درآمد مطبوعات از این راه در سال 2017 نزدیک به 10 درصد (9.7 درصد) کاهش داشت. سه هزار و 240 نفر از کارکنان بخش مطبوعات آمریکا در سال 2017 بیکار شدند.

مشاهده در وبسایت منبع