تعریف و تمجید «سعد الحریری» از «محمد بن سلمان» در سالروز ولایت عهدی او

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف لبنان در آستانه اولین سالگرد ولی عهدی «محمد به سلمان» با خبرگزاری رسمی عربستان «واس» گفت وگو کرد و به تعریف و تمجید از بن سلمان پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف لبنان در آستانه اولین سالگرد ولی عهدی «محمد به سلمان» با خبرگزاری رسمی عربستان «واس» گفت وگو کرد و به تعریف و تمجید از بن سلمان پرداخت.
بر اساس این گزارش، الحریری گفت: سیاست های حکیمانه و دوراندایشانه وی (محمد بن سلمان) در مقابله با تلاش ها برای تجزیه کشورهای عربی و ضربه به امنیت و ثبات این کشورها منجر به شکست این اقدامات شد و بر نقش پررنگ عربستان و رهبران آن در قدرت تعامل با خطرها تاکید کرد.

وی ادامه داد طرح ها و اقداماتی که محمد بن سلمان در دو زمینه اقتصادی و توسعه در پیش گرفته و بر عدم تکیه کامل بر نفت تاکید می کند به وضوح نشان دهنده دیدگاه ژرف و آینده نگر برای ححفظ موقعیت اقتصادی عربستان در منطقه و جهان دارد.

الحریری به سیاست های محمد بن سلمان در اعمال اصلاحات و نیز اعطای برخی آزادی ها به زنان نیز پرداخت و تصریح کرد، اینها باعث تغییراتی عالی در زندگی روزانه شهروندان عربستانی شده است، تمرکز بن سلمان بر روشِ اعتدال بنا شده بر پایه های دین صحیح اسلام و گفت وگو با هدف حل اختلافات با دیگران، جوهر و اصل سیاست عربستان را به تصویر می کشد و این سیاستی درست برای افسار زدن به افراط گرایی در تمام اشکال آن است.

وی در پایان گفت محمد بن سلمان در حمایت از امنیت، ثبات لبنان و اقتصاد این کشور در مقابله با چالش های سخت کنونی اصرار دارد و این ادامه حمایت عربستان باعث خوشحالی لبنانی هاست.

تعریف و تمجیدهای نخست وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان از بن سلمان در حالی صورت می گیرد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه اخیرا تایید کرد الحریری سال گذشته به دستور محمد بن سلمان، در ریاض بازداشت شده بود و با وساطت پاریس آزاد شد.

سعد الحریری حتی دو هفته پیش که به عربستان سفر کرد، موفق به دیدار محمد بن سلمان نشد، و به نوعی مورد بی اعتنایی ولی عهد سعودی قرار گرفته بود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع