افزایش سرعت باد و تلاطم دریا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، پیام مساعدی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده افزایش سرعت باد شمال غربی طی بعدازظهر و شب در سواحل جنوبی می باشد که درپی آن دریا در این نواحی تا حدودی مواج و متلاطم می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با افزایش سرعت باد از ظهر فردا، دریا تا سه‌شنبه هفته آینده مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، پیام مساعدی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش سرعت باد شمال‌غربی طی بعدازظهر و شب در سواحل جنوبی می‌باشد که درپی‌آن دریا در این نواحی تا حدودی مواج و متلاطم می‌شود.

وی با بیان اینکه از اواخر شب به‌طور موقت از سرعت وزش باد در این مناطق کاسته خواهد شد افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از روز جمعه شرایط برای افزایش مجدد سرعت وزش باد شمال‌غربی در استان مهیا می باشد.

کارشناس هواشناسی استان اضافه کرد: پیش‌بینی می شود از ظهر فردا ابتدا در مناطق و سواحل شمالی و به‌تدریج مرکز و جنوب استان بر سرعت وزش باد افزوده شود که با توجه به تداوم وزش جریانات شدید شمال غربی تا اواسط هفته آینده، سراسر خلیج فارس از عصر روز جمعه تا روز سه‌شنبه آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

وی تصریح کرد: طی این مدت در برخی ساعات سرعت باد به بیش از 60 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 5/2 متر خواهد رسید که بر این اساس نسبت به ترددهای دریایی به‌ ویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی هشدار داده می شود.

مساعدی ادامه داد: همچنین طی این مدت نسبت به بروز پدیده گرد و خاک در منطقه و کشورهای همسایه و نفوذ آن به جو استان و در پی آن کاهش قابل ملاحظه دید افقی هشدار داده می شود.


مشاهده در وبسایت منبع