۲۴۳ هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند/ «بیمه رایگان» برای ۱۷۶ هزار نفر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از مرآت ، رضا ممتحن مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان صبح امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به خدمات بیمه سلامت در کشور گفت: بالغ بر ۲۴۳ هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که در ۴ صندوق ...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از مرآت ، رضا ممتحن مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان صبح امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به خدمات بیمه سلامت در کشور گفت: بالغ بر ۲۴۳ هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که در ۴ صندوق بیمه اصلی تقسیم می شوند.
مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان افزود: ۶۱ هزار نفر از این افراد را کارکنان دولت تشکیل می دهند که در گذشته از آن با عنوان سازمان بیمه خدمات درمانی یاد می شد.

شرط استفاده از بیمه همگانی سلامت

ممتحن با بیان اینکه ۱۱۲ هزار نفر نیز از این افراد از بیمه روستاییان و عشایر استفاده می کنند اظهار کرد: همچنین ۵۳ هزار نفر از مردم استان سمنان از بیمه همگانی سلامت استفاده می کنند که شرط بهره مندی از آن ایرانی بودن و نداشتن هیچ گونه بیمه پایه دیگر است.

وی ادامه داد: ۱۱ هزار نفر از مردم این استان از بیمه سایر اقشار که مربوط به نهادهایی مانند کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید است استفاده می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان از تاسیس صندوق اتباع به منظور حمایت از اتباع خارجه مقیم با مشارکت وزارت کشور، بیمه سلامت و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خبر داد و گفت: ۴۳۰۰ نفر از اتباع خارجه ای که به صورت رسمی و قانونی در استان سمنان اقامت دارند تحت پوشش این صندوق قرار گرفته اند.

ممتحن با اشاره به پرداخت بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان به سازمان های طرف قرارداد بیمه سلامت در استان طی سال گذشته تصریح کرد: تقریبا ۷۵ درصد از هزینه های صورت گرفته به بخش خدمات درمانی دانشگاهی و دولتی مربوط است و از سویی دیگر بخشی از خدمات بیمه سلامت نیز در مراکز درمانی استان تهران به مردم استان سمنان ارائه می شود.

بیمه رایگان برای ۱۷۶ هزار نفر از مردم استان سمنان

وی با تاکید بر اینکه صد درصد حق بیمه اعضای سه صندوق روستاییان و عشایر، همگانی و سایر اقشار را دولت پرداخت می کند گفت: حدود ۱۷۶ هزار نفر از مردم استان سمنان بدون پرداخت هیچ هزینه ای تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: براساس مصوبه هیات دولت، حق بیمه خدمات درمانی ۴۰ هزار تومان است که این سه گروه از پرداخت آن معاف هستند و با توجه به جمعیت ۱۷۶ هزار نفری این افراد می توان گفت حدودا ۸۴ میلیارد تومان فقط بابت دفترچه های بیمه از سوی دولت برای این گروه درنظر گرفته شده است.

ممتحن به صدور ۱۴۰ هزار جلد دفترچه بیمه در سازمان بیمه سلامت استان سمنان اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت های اصلی این سازمان بهره مندی افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای از خدمات بیمه سلامت است.

حمایت ویژه بیمه سلامت از ۴۰۰ بیمار صعب العلاج استان سمنان

وی از وجود بالغ بر ۴۰۰ بیمار مبتلا به بیماری های خاص و صعب العلاج در استان خبر داد و گفت: در سال گذشته هریک از افراد تحت پوشش این سازمان در استان سمنان به طور متوسط ۲ بار به پزشک مراجعه و نسخه دارو دریافت کرده اند، در حالیکه این ۴۰۰ بیمار صعب العلاج به طور متوسط حدود ۷ بار به پزشکان مراجعه و دارو دریافت کرده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تصریح کرد: جمع هزینه های صورت گرفته برای درمان ۲۴۳ هزار فرد تحت پوشش بیمه سلامت استان سمنان در سال ۹۶ حدود ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است در حالیکه این سازمان برای درمان بیماران صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت استان نزدیک به ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کرده است که این امر بیانگر بالا بودن هزینه های درمان بیماران صعب العلاج است.

ممتحن در ادامه این نشست با اشاره به ارائه خدمات درمانی این سازمان در مناطق روستایی استان گفت: در حال حاضر در ۴۱ مرکز بهداشت و درمان روستایی استان ۵۸ پزشک خانواده و ۴۷ ماما، خدمات سطح ۱ بیمه ای را ارائه می کنند.


مشاهده در وبسایت منبع