بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به گزارش های نگران کننده از بندر الحدیده یمن

خبرگزاری میزان- متاسفانه بر اساس گزارش های واصله، صفحه جدیدی از اقدامات جنایت کارانه نیروهای متجاوز خارجی به رهبری به اصطلاح ائتلاف سعودی در یمن گشوده شده است و آن تهاجم وسیع زمینی، دریایی و هوایی به بندر پرجمعیت الحدیده می باشد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، این اقدام مانند سایر تجاوزاتِ در جریان منطقه، مصداق آشکار و بدون شبهه از جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت محسوب می شود.
لازم به ذکر است که تهاجم غیر انسانی و محاصره کشور یمن علاوه بر انهدام تاسیسات و زیر ساخت های آن کشور مظلوم و فقیر جان بیش از ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان غیر نظامی این بندر را نیز در معرض خطر جدی قرار داده است.

ضمن اینکه تهاجم به بندر الحدیده علاوه بر اینکه حیات ساکنان این بندر را تهدید میکند جان سایر مردم یمن را که تنها راه دسترسی آن ها به کمک های بین الملی و کالا های حیاتی میباشد تهدید جدی می نماید.

تردیدی نیست که این تهاجم نظامی مانند حملات تجاوز کارانه قبلی با همت و استقامت ملت یمن روبرو خواهد شد و آینده و سرنوشت این قبیل تجاوزات جز شکست و خفت برای کشور های متجاوز و حامیان آنان نخواهد بود.

اما بر اساس وظیفه انسانی نسبت به تعهدات بین المللی، همه کشور های جهان و به خصوص کشور های اسلامی نباید از کنار این جنایات با سکوت عبور کنند.

سازمان ملل، شورای حقوق بشر و شورای امنیت آن سازمان باید بی درنگ برای توقف این جنایات اقدامات عملی انجام بدهند.


مشاهده در وبسایت منبع