آب شرب تهران از فاضلاب تصفیه شده تامین نمی شود

محمد حسین بازگیر رئیس محیط زیست شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با آب شرب و فاضلاب تهران اظهار کرد: متولی سلامتی آب شرب و چگونگی تامین آن در شهرها شرکت آب و فاضلاب شهری است و سازمان محیط زیست تنها کار نظارت بر این ...

محمد حسین بازگیر رئیس محیط زیست شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با آب شرب و فاضلاب تهران اظهار کرد: متولی سلامتی آب شرب و چگونگی تامین آن در شهرها شرکت آب و فاضلاب شهری است و سازمان محیط زیست تنها کار نظارت بر این شرکت ها را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: بخش عمده آب شرب تهران از ۵ سد بزرگ اطراف آن یعنی سدهای لتیان، ماملو، امیرکبیر و طالقان و مابقی آب شرب مورد نیاز از چاه های حفر شده در دشت تهران تامین می شود.

بازگیر گفت: حدود ۳۰ درصد از آب شرب شهر تهران از چاه های حفر شده در دشت ها و حدود ۷۰ درصد آن نیز از سدهای اطراف تامین می شود.

وی افزود: برای تامین آب شرب شهر تهران از آب تصفیه شده فاضلاب استفاده نمی شود، بلکه این آب برای مصارف کشاورزی در جنوب تهران و آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس محیط زیست شهر تهران در خصوص آبیاری مزارع کشاورزی در جنوب تهران تصریح کرد: سازمان محیط زیست با همکاری وزارتخانه های مربوطه نظارت و پایش دقیقی بر آبیاری مزارع کشاورزی داشته است و تاکنون اقدامات مناسبی برای بهداشتی بودن آب مخصوص آبیاری مزارع انجام شده است.

انتهای پیام/

آبیاری مزارع کشاورزی جنوب تهران با آب تصفیه شده فاضلاب

مشاهده در وبسایت منبع