استفاده از پتوهای یک بار مصرف ایرانی برای نخستین بار در اورژانس کشور/ پتوهای دانش بنیان تولید داخل یک هفتم مشابه خارجی قیمت دارند

صابریان گفت: برای نخستین بار پتوهای ایرانی یک بار مصرف در اورژانس کشور استفاده می شوند. پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به استفاده از پتوی یکبار مصرف برای نخستین بار در اورژانس کشور ...

صابریان گفت: برای نخستین بار پتوهای ایرانی یک بار مصرف در اورژانس کشور استفاده می شوند.
پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به استفاده از پتوی یکبار مصرف برای نخستین بار در اورژانس کشور اظهار کرد: در گذشته برای انتقال بیماران یا مصدومان از پتوهای چند بار مصرف استفاده می شد و اخطر انتقال بیماری با مصرف پروهای چندبار مصرف وجود داشت.

وی با بیان اینکه پتوهای یکبار مصرف ایرانی را یک شرکت دانش بنیان تولید کرده است، ادامه داد: این پتوهای یک بار مصرف در آمبولانس های اورژانس تهران استفاده می شوند که افزون بر پیشگیری از انتقال بیماری ها، فواید بسیار دیگری نیز دارند.

رئیس اورژانس تهران عنوان کرد: این پتوهای یکبار مصرف از پلی اتیلن ساخته شده و کاملا بهداشتی است، همچنین این پتوها از عبور گرما جلوگیری می کنند و مانع از انتقال حرارت بدن به خارج می شود.

پتوهایی که در ناسا هم استفاده می شوند
صابریان گفت: پتوهای جدید تولید دانشمندان ایرانی در یک شرکت دانش بنیان است که نمونه آن در سازمان ناسا نیز استفاده می شود و قیمت نمونه داخلی آن یک هفتم مشابه خارجی است و بسیار ارزان هستند.

صابریان با اشاره به دیگرفواید پتوهای یکبار مصرف ایرانی اظهار کرد: این پتو برای جابجایی عضوهای قطع شده جهت انتقال به مراکز درمانی و انجام پیوند نیز بسیار مناسب است و درصد موفقیت پیوند را به دلیل شرایط نگهداری عضو افزایش می دهند.

وی تصریح کرد: این پتوها که تحت نام پتوی نجات مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت بازیافت دارند، همچنین به دلیل خاصیت ضد آب بودن در مواقع بارانی کاربرد آنها دوچندان می شود.

رئیس اورژانس تهران یادآور شد: اکنون از پتوی نجات ایرانی در ۴۰ دستگاه آمبولانس در سطح تهران استفاده می شود.


مشاهده در وبسایت منبع