رئیس کنگره ملی خلق کره شمالی به «روحانی» پیام تسلیت داد

پکن - ایرنا - «کیم یونگ نام» رئیس کنگره ملی خلق کره شمالی و مرد شماره دو این کشور با ابراز تاسف از وقوع حادثه تروریستی در تهران، کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان مظلوم و بی گناه کشورمان را به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، کیم یونگ نام (Kim Young Nam) در پیام خود که خبرگزاری رسمی کره شمالی روز جمعه آن را منتشر کرده از حملات تروریست ها به حرم امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی اعلام انزجار کرده است. رئیس کنگره ملی خلق کره شمالی تاکید کرد که کره شمالی انجام حملات تروریسی به هر شکلی را محکوم می کند و خواستار برقراری صلح و ثبات در همه نقاط دنیا است.
او همچنین مراتب تسلیت و همدردی خود را با خانواده های شهدا و بازماندگان این حادثه اعلام و برای مجروحان این حادثه آرزوی سلامتی کرد.
در دو حمله تروریستی جداگانه روز چهارشنبه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، ۱۷ نفر شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.
گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را بر عهده گرفته است.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیریها به هلاکت رسیدند.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویست ها اعلام کرد که تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند پنج نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.
آساق**۱۵۹۷*انتشاردهنده:فرهاد راستی

مشاهده در وبسایت منبع